הזוכה בתחרות הרשות למלחמה בסמים: פעילת לגליזציה

סוס טרויאני: בחמישי האחרון נערך טקס הענקת פרסים לסטודנטים זוכי תחרות כרזות בנושא סמים ואלכוהול בקרב צעירים שערכה הרשות הלאומית למלחמה בסמים ובאלכוהול. הזוכה בתחרות, זוהר בן אלי, הפתיעה את הנוכחים כשקראה לתמיכה בלגליזציה של קנאביס. נציגת הרשות קבעה כי נרשמה עלייה של 40% בשימוש בקנאביס בקרב סטודנטים. צפו:

כתב: גיא קרלינסקי

בשבוע שעבר נרשמה אחת מפעילויות הלגליזציה המקוריות ביותר שנראו בישראל: זוהר בן אלי, תומכת לגליזציה מוצהרת, הצליחה להפתיע את ראשי הרשות למלחמה בסמים כשהסתננה לתחרות כרזות שפרסמה הרשות ועסקה בנזקי הקנאביס לכאורה.

הטקס נערך באוניברסיטת תל אביב בהנחיית ד”ר חגית בוני-נח נציגת הרשות, ובסיומו נשאה בן אלי דברים בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל ונגד השקרים שמפיצה הרשות.

צפו באירוע:

בטקס הוצגו הכרזות שהשתתפו בתחרות הכרזות השנתית של הרשות למלחמה בסמים ובסופו הוענקו פרסים לזוכים במקומות הראשונים. הזוכה במקום הראשון, זוהר בן אלי מחיפה, בחרה להשתמש בבמה שניתנה לה על מנת להתבטא בעד לגליזציה של קנאביס.

זוהר בן אלי - הזוכה בתחרות הכרזות של הרשות למלחמה בסמים
זוהר בן אלי: “שיתחילו להתעסק בדברים החשובים”

“כדאי שהרשות תפסיק להתעסק בשטויות ותתחיל להתעסק בדברים חשובים: לאפשר לגליזציה של קנאביס ולאפשר לחולים לקבל קנאביס רפואי,” אמרה בן אלי והפתיעה את הנוכחים, “אני חולת אפילפסיה, למזלי אני במצב טוב, אבל יש אנשים שתרופות לא עוזרות להם ורק הקנאביס עוזר להם.”

ד”ר בוני-נח, נציגת הרשות, ענתה בתגובה: “הרשות לא נגד קנאביס לצרכים רפואיים,” – “הרשות מקשה,” השיבה זוהר, “המון שקרים רצים בתקשורת ועצם העובדה שהקנאביס מוגדר כלא חוקי, כבר גורמת לחוסר במחקר ומונעת הפצה של חומרים שיעזרו לחולים.”

“אני יודעת שהתחילו להקל בעניין הרפואי אבל עדיין יש המון אזרחים תמימים שומרי חוק שסך הכל רוצים לעשן בסוף היום והם לא עשו שום דבר רע,” טענה עוד בן אלי. “שלפחות יעשו דה-קרימינליזציה, זה דבר ראשון שצריך לקרות כי מה שקורה פה זה אבסורד,” אמרה. “אני רואה שבעולם זה כבר קורה ומקווה שישראל תלך אחרי מה שקורה בשאר העולם. אני בטוחה שזה עניין של זמן ושזה יקרה.”

לאחר הדברים שאמרה זוהר, ד”ר בוני-נח הציעה לה להצטרף לסיור: “בואי איתי לסיור בפרדסיה ובאברבנאל, אני מבקרת שם, רק לסיור, יש מי ש’התפלפ’ מהחומר הזה, שבדיוק כמו שאמרת, הוא לא כל כך תמים.”

“אני אשמח לבוא איתך,” זוהר ענתה, “ותודה בכל מקרה על ההזדמנות”.

הוא לא כזה תמים
זוהר בן אלי עם הכרזה הזוכה: “הוא לא כזה תמים”

גם בקרב הקהל היו כאלה שלא אהבו לשמוע את הדברים שנאמרו על ידי זוהר, אחת הנוכחות במקום טענה בפניה כי היא “חושבת שהדרך שעשית את זה לא הייתה נכונה למעמד הזה, אני ממש כאילו ישבתי בכיסא באי נוחות ואמרתי ‘למה היא פה’? אנחנו פה, כדי למנוע סמים ואלכוהול, אנחנו לא פה כדי לתת לגליזציה לסמים”.

לאחר מכן המשיכה הבחורה בטיעון השחוק של הרשות והתעקשה שהיא “בעד קנאביס רפואי”, קבעה כי “זהו לא המקום לפעולת מחאה כזו” והפגינה כעס על כך ש “יש כאן אנשים שהתאמצו להכין משהו ואת זכית במקום הראשון,” לדבריה.

צפו בביקורת הנוקבת:

במהלך הטקס הוצגו נתונים מסקר של הרשות שהראו על עלייה של 40% בשימוש בקנאביס בקרב סטודנטים.

ד”ר בוני-נח סייגה והסבירה כי השינוי בנתונים אינו מעיד בהכרח על עלייה בשימוש, אלא יתכן שמקורו באוירה ה”פתוחה” יותר בנוגע לשימוש בקנאביס, הגורמת ליותר אנשים להצהיר כי הם צורכים קנאביס, בין היתר בעקבות הלגליזציה בוושינגטון וקולורדו.

פנינו לרשות למלחמה בסמים כדי לשמוע מדוע לא פורסמו שמות הזוכים ולקבל תגובה לטקס המרגש, אך עד פרסום שורות אלו, טרם נתקבלה תשובה.

ראו עוד:
מדען הרשות: “נבחן מחדש ענישת צרכני הקנאביס”
הרשות למלחמה בסמים מציגה: קמפיין בעד קנאביס רפואי
דלף מסמך של הרשות: כך תילחמו בתומכי הקנאביס
הרשות למלחמה בסמים נגד מפכ”ל המשטרה
הופל אתר ‘הרשות למלחמה בסמים’

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר