מגלגל...

הונג קונג: מבריחים אבקת חלב יותר מסמים

סין: שוטרי שדות התעופה בהונג קונג נאלצים להתמודד עם מכת הברחות של אבקת חלב.

מאז שאסרה ממשלת סין על ייבוא של יותר משתי פחיות אבקת חלב למדינה, בעקבות פרשת הרעלת התינוקות בשנת 2008, עלה הביקוש למוצר ויצר שוק שחור. רשויות שדות התעופה נאלצות היום להתמודד עם מכת הברחות של אבקות חלב שעולה בכמותה על הברחות הסמים.

בשנת 2008 התחוללה “פרשת רמדיה הסינית“. מעל 22 חברות סיניות השתמשו ב”מלמין“, כימיקל רעיל שמציג נתוני פרוטאינים גבוהים יותר, וגרמו למותם של 6 תינוקות ולאשפוזם של מאות-אלפים נוספים. על שלושה מהמעורבים בפרשה הוטלו עונשי מוות ועל 3 נוספים הוטלו עונשי מאסר עולם.

ביקוש גובר לאבקות חלב בסין

בעקבות המקרה, הגבילה ממשלת סין את יצרניות תחליפי ואבקות החלב המקומיות במדינה, מה שהעלה בעשרות אחוזים את הביקוש לאבקות חלב תוצרת חוץ, בעיקר ‘דנונה’ ו’נסטלה’, הנחשבות ל”גורמה” אמיתי עבור הסינים, והפך את הונג קונג, מרכז סחר בינלאומי, למוקד של ייבוא וייצוא בלתי חוקי של אבקות חלב.

“לרוב מוחלט של הסינים יש רק ילד אחד, והם עושים הכל כדי לשמור עליו בריא,” מסביר ג’יימס רוי, חוקר שווקים אמריקאי המתגורר בשנגחאי.

גם זה בטח יעניין אותך

בעקבות העלייה בדרישה לאבקות חלב תוצרת חוץ והפגיעה בכלכלה המקומית, הודיעה ממשלת הונג קונג כי החל מחודש מרץ 2013 נאסר ייבוא של יותר משתי פחיות אבקת חלב.

מאז פורסמה ההודעה, עצרו רשויות שדות התעופה בהונג קונג מעל ל-4 טון של אבקות חלב בשווי מוערך של למעלה ממיליון דולר. כמו כן נעצרו מעל ל-800 אזרחים החשודים בנסיון הברחת אבקת חלב למדינה. לשם השוואה, במהלך שנת 2012 נעצרו בשדות התעופה של הונג קונג רק כ-420 חשודים בהברחת סמים, מהם 81 על הרואין, 81 על קוקאין ו-161 על קטאמין.

בנסיון להתאים עצמן לחוק החדש, החליטו גם רשתות מזון בבריטניה וניו-זילנד לאסור על מכירה של יותר משתי פחיות של אבקת חלב לאדם.

בהונג קונג שומרים על מזון תינוקות עבור תושבי סין:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר