הולנד: 35 ראשי ערים דורשים לגדל מריחואנה בעצמם

35 ראשי ערים הולנדיים דורשים מהממשלה שתאפשר להם לגדל קנאביס על פי חוק, זאת בעקבות השינוי הגלובאלי בתפיסה בנוגע ללגליזציה ומריחואנה חוקית, אשר משאיר את הולנד – שנחשבה במשך שנים למתקדמת בעולם בנושא זה – מעט מאחור.

כידוע, על אף התפיסה המקובלת כאילו בהולנד הקנאביס הוא חוקי, למעשה מדובר במדיניות “סלחנית” של הממשלה שבוחרת להתעלם מהחוק היבש ומאפשרת לקופי שופס למכור קנאביס להמונים. עם זאת, גידול הקנאביס עדיין נחשב לעבירה שהמשטרה מקפידה לאכוף.

אברהרד ון דר לאאן, ראש עיריית אמסטרדם
אברהרד ון דר לאאן, ראש עיריית אמסטרדם

בעצומה רשמית עליה חתמו ראשי 35 ערים בהולנד, ביניהם ראשי הערים של אמסטרדם, רוטרדם ואוטרכט, הם דורשים לגליזציה וקוראים לממשלה לשנות את החוקים הנוכחיים ולהתיר מכירה של מריחואנה באופן חוקי.

“התרת מכירת המריחואנה בזמן איסור על גידול המריחואנה אומר שכל הקופי שופס בהולנד נאלצים לפנות לעבריינים כדי שיספקו להם את הסחורה, מה שמעודד את התפתחות העולם התחתון ומבזבז זמן ומשאבי אכיפה ומשטרה,” כתבו ראשי הערים.

על פי הדיווח, אחמד אבוטאלב, ראש עיריית רוטרדם, אמר שהקופי שופס נאלצים להסתמך על “גורמים מפוקפקים” וכינה את הסיטואציה הנוכחית “בלתי יציבה”. “אם הרשויות המקומיות היו מורשות לגדל את הקנאביס תחת פיקוח, זה היה חותך את כנופיות הפשע מחוץ למשחק ומגדיל משמעותית את רווחי האוצר העירוני,” אמר.

“הולנד כבר לא מובילה את הדרך: מה שיש לנו כאן זוהי מערכת מוזרה ביותר המתירה ואוסרת קנאביס בו זמנית,” הסביר ארנד ון דר ברג, עורך אתר עסקים הולנדי מוכר. “בגלל החוקים הנוכחיים נאלצים בעלי הקופי שופס לתת לעבריינים יד בתחום ולסכן את איכות הסחורה שמקבלים.”

עם זאת, איבו אופסטלטן, שר המשפטים ובטחון הפנים של הולנד, אינו מסכים עם טענות ראשי הערים. “אנחנו מסכימים שיש להילחם בפשיעה, אבל איננו מסכימים כי זוהי הדרך,” אמר. “שינוי החוק לא יתקבל בעין יפה על ידי המדינות השכנות להולנד, מאחר והמריחואנה שגדלה בהולנד עלולה למצוא את דרכה לשאר מדינות אירופה בהן עדיין ישנם חוקים האוסרים על צריכה.”

ראו גם: חדשות טובות מהולנד: חוק המריחואנה החדש בוטל!
ראו גם: הולנד מציגה: דה-קרימינליזציה עובדת!
ראו גם: הולנד: כרטיסי גירוד בריח מריחואנה יחולקו לתושבים – כדי שילשינו על בתי גידול

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר