הולנד: עלייה בכמות סוחרי המריחואנה ברחוב

תושבי מאסטריכט, הולנד, מתלוננים על עלייה בכמות סוחרי המריחואנה המסתובבים ברחובות – בעקבות איסור מכירת קנאביס לתיירים שהוטל על חנויות ה'קופי שופס'.

בחודש אפריל 2012 הכריזה ממשלת הולנד על חוק חדש על פיו תותר מכירת מריחואנה לאזרחים בלבד ותיאסר כל מכירה לתיירים.

חוקיות מריחואנה בהולנד (באמסטרדם עדיין חוקי) נכון ליולי 2012
ב-3 אזורים בדרום הולנד נאסרה מכירה לתיירים

בעקבות החוק השנוי במחלוקת הכריזו חנויות ה'קופי שופס' ברחבי המדינה על שביתה כוללת, עד שחמישה חודשים לאחר מכן, בחודש אוקטובר 2012, בוטל החוק הגורף וניתנה לכל עיר האפשרות לקבוע את המדיניות בעצמה.

בעוד שבאמסטרדם, האג, רוטרדם ואוטרכט, החליטו ראשי הערים לאפשר מכירת קנאביס לתיירים כרגיל, בערים אחרות, כגון מאסטריכט, נשאר החוק החדש בתוקף.

כעת מדווחים התושבים במאסטריכט כי בעקבות החוקים החדשים נרשמה עלייה משמעותית בכמות סוחרי המריחואנה הבלתי חוקיים המסתובבים ברחובות העיר.

"הנסיון לחסום את 'תיירות הסמים' היתה מוצלחת," מספר קרול ברגמהאנס, תושב העיר, "אך לחוק יש צד שלילי והוא עלייה בסוחרי הרחוב."

"מאז שנאסרה מכירת קנאביס לתיירים, ירדה כמות התיירים המגיעים לעיר והאווירה נהיתה עכורה," הוא ממשיך. "סוחרי רחוב מציקים לעוברים והשבים ונלחמים בינם לבין עצמם על שליטה באזורים בעיר."

דובר עיריית מאסטריכט, גרטיאן בוס, אמר כי נושא הסחר ברחובות העיר הוא איננו חדש, אבל הפך לגלוי יותר מאז נאסרה המכירה לתיירים. "יש לנו הרגשה שהגישה שלנו עובדת היטב," אמר, "אבל יש לנו עוד עבודה לעשות בנוגע לסוחרי הרחוב."

ג'ו סמית', בעל קופי שופ לשעבר, מתלונן שהשכונה שלו התמלאה בסוחרים מאז החוק החדש. לדבריו הם מוכרים סמים לאנשים שבעבר היו קונים את המריחואנה בקופי-שופס. "עכשיו הם יכולים לקנות יותר וישנה נגישות גם לסמים קשים מאותם הדילרים," הוא מספר.

כאמור, מאסטריכט היא אחת משלוש הערים הבודדות בהן יושם החוק החדש. באמסטרדם הודיע ראש העיר כי תיירים יוכלו לרכוש קנאביס מחנויות כרגיל.

ראו: איך משפיע חוק המריחואנה החדש על תיירות הסמים בהולנד

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט