הולנד: המשטרה מצאה שיטה פשוטה לתפוס מגדלי קנאביס

מסתבר שאפילו בהולנד הליברלית המשטרה עדיין מצליחה להעסיק את עצמה בחיפושים אחר מגדלי קנאביס – כיצד הם עושים זאת?

כתב: גיא קרלינסקי

למגדלי הקנאביס יש בעיות רבות בהסוואת פעילותם: מי שמגדל קנאביס בניגוד לחוק בכמויות גדולות נאלץ להסוות ריח חזק, לדאוג שלא יזלוג אור מחלל הגידול לרחוב ושצריכת החשמל לא תיראה חריגה. משטרת הולנד מדווחת כעת על דרך חדשה לתפיסת מגדלים – גגות בתים שאינם מכוסים בשלג לעומת הגגות האחרות בשאר הרחוב, מושמים תחת מעקב צמוד ונחשדים בגידול לא חוקי של מריחואנה. כך קרה ביום חמישי שעבר משטרת העיר הארלם שבהולנד פרסמה בטוויטר תמונה של בית גידול שנתפס עקב גג חשוף משלג באופן חשוד.

הגג עם קרחת השלג המפלילה
הגג עם קרחת השלג המפלילה
גידול קנאביס בכמויות גדולות מצריך טמפרטורה גבוהה מהרגיל בבנייני מגורים. לפי העיתונאות ההולנדית מדובר בדרך פעולה שיטתית בה נוקטות הרשויות ההולנדיות שכבר הובילה לתפיסות בכל רחבי הולנד. חדשות אלו עשויות להפתיע בהתחשב במוניטין הליברלי של הולנד בכל הנוגע לסמים קלים, אך למעשה החוק ההולנדי מתיר רק גידול של עד חמישה צמחים לאזרח, והחזקה של לא יותר מחמישה גרם לשימוש עצמי.

בניגוד למגמה הרווחת לאחרונה בקרב יותר ויותר מדינות בעולם המערבי הנוטות להקל בחוקי “הסמים הקלים”, הממשלה ההולנדית עשתה לאחרונה מאמצים להגביל את מכירת וצריכת הקנאביס. נכון להיום החוק כעת מאפשר לרשויות עירוניות לאסור מכירת קנאביס למי שאינו תושב, אך ברוב הרשויות האיסור אינו נאכף.

גם במדינות בהן אין שלג המשטרה מאתרת בתי גידול על ידי החום הבוקע מהן: המשטרה הבריטית למשל, משתמשת במסוקים עם מצלמות מגלות חום. ב-2013 משטרת מערב המידלנדס באנגליה שחררה סרטון ליוטיוב המראה במצלמה תרמית דירת גידול, בפשיטה שנערכה על אותה דירה נמצאו 143 צמחי קנאביס:

מפקד המבצעים האוויריים של מערב המידלנדס, מרטין נואלס אמר ב2013: “המצלמות התרמיות שלנו מסוגלות לאתר טמפרטורות חריגות המגיעות ממרחק כמה מאות מטרים – כל מי שמגדל קנאביס בכמויות מסחריות, משתמש בשורות של נורות חום, נמצא בסיכון גבוהה מאוד שפשעיו יסוכלו מהשמים”.

מקור: וושינגטון פוסט

ראו גם:
בריטניה: כרטיסי ריח חולקו לאזרחים לזיהוי בתי גידול מריחואנה
לגליזציה בוושינגטון: מדריך משטרתי לצרכן הקנאביס וביטול רישומים פליליים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר