הודח מתפקידו מנכ”ל חברת הקנאביס הגדולה בעולם “קנופי”

מנכ"ל חברת הקנאביס הגדולה בעולם הודח הבוקר מתפקידו על ידי תאגיד האלכוהול שהשתלט לאחרונה על החברה.

ברוס לינטון, הפנים של חברת הקנאביס הקנדית הגדולה בעולם “קנופי” (Canopy), הודח הבוקר (ד’) מתפקידו כמנכ”ל משותף של החברה.

לינטון היה מנכ”ל החברה מיום הקמתה במתקן שהיה בעבר מפעל שוקולד, והפך בשנים האחרונות לשם המזוהה ביותר עם הצלחת ענף הקנאביס החדש בקנדה.

לינטון הסכים להודות בראיון בעקבות עזיבתו כי הוא הודח מהתפקיד ולא בחר בעצמו לעזוב, זאת על פי הערכות עקב דרישה של תאגיד האלכוהול הענקי “קונסטליישן ברנדס” שהשתלט לאחרונה על “קנופי” לאחר השקעה של 4 מיליארד דולר.

“הקמת קנופי התחילה עם מפעל שוקולד נטוש וחזון,” הסביר לינטון בהודעה לעיתונות. “הנהלת החברה החליטה היום, ואני הסכמתי לכך, שתורי עבר”. את תפקיד המנכ”ל הבלעדי של “קנופי” ימלא מעתה מארק זקולין, עד שיימצא מנכ”ל חדש לחברה.

ברוס לינטון, מנכ"ל קנופי
ברוס לינטון, מנכ”ל קנופי שהודח הבוקר מתפקידו

נכון להיום שווה “קנופי” כ-14 מיליארד דולר בבורסה הקנדית, והיא נחשבת כאמור כחברת הקנאביס הגדולה והמובילה בעולם לאחר שהספיקה בזמן קצר יחסית לייצר פעילות ב-11 מדינות, כולל כמה גישושים גם בישראל ולאחרונה באחד הקיבוצים העשירים במדינה.

‘קנופי’ היא גם הבעלים של חברות הקנאביס הרפואי הקנדיות ‘טוויד’ (Tweed) ו’ספקטרום’ וכן הזכיינית הבלעדית בקנדה של חברת הקנאביס הרפואי ההולנדית ‘בדרוקן’. בנוסף היא נמצאת בשיתופי פעולה עם חברת הקנאביס ‘ליפס’ של הראפר ‘סנופ דוג’, עם חברת זרעי הקנאביס ‘די.אן.איי’ ועם חברת הקנאביס הרפואי האוסטרלית ‘אוזקן’. בסוף 2017 בלעה ‘קנופי’ גם את חברת זרעי הקנאביס ההולנדית המפורסמת ‘גרינהאוס’.

‘קונסטליישן ברנדס’ המייצרת את מותג הבירות המצליח ‘קורונה’ ואת מותג הוודקה “סוודקה”, החלה את פעילותה בתחום הקנאביס עוד בסוף שנת 2016 כשהחלה לבחון אפשרות לייצור בירת קנאביס.

לטענת מנהלי “קונסטליישן” שורת הרווח שהציגה “קנופי” לפני מספר שבועות בסיכום החציון הראשון של 2019 לא הייתה טובה מספיק, ולכן כנראה החליטו לנקוט בצעד דרסטי של פיטורי המנכ”ל.

“אנו נשארים שמחים על הבחירה להשקיע בתחום הקנאביס ובפוטנציאל האדיר שלו, אך לא היינו מרוצים מהדיווח האחרון של קנופי על התוצאות הפיננסיות המעודכנות,” כתבו. “אנחנו נמשיך לתמוך באגרסיביות בחברה ונפתח אסטרטגיה יותר מדויקת לטווח ארוך על מנת לזכות בנתחי שוק גדולים יותר ולהביא לרווחים”.

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר