ההרשמה להקמת חנויות קנאביס באורגון נפתחה

מדינת אורגון, ארה"ב, פתחה השבוע את ההרשמה לקבלת רישיונות לפתיחת חנויות קנאביס חוקיות, מתקני גידול קנאביס ומעבדות מחקר. המעוניינים לפתוח עסק קנאביס חוקי יכולים כעת להגיש בקשה דרך דף באתר הממשלתי ולהעמיד עצמם למכרז הפופולרי.

בנובמבר 2014, עם היוודע תוצאות משאלי העם בארה"ב, התבשרו תושבי מדינת אורגון כי רובם הצביעו בעד לגליזציה ואישרו הקמת ענף קנאביס חוקי. לקח כמעט שנה שלמה עד שהחנויות נפתחו בפועל, כשעד אז חילקו במדינה את הקנאביס בחינם. רק באוקטובר 2015 נפתחו לראשונה חנויות הקנאביס החוקיות, שתוך זמן קצר עקפו במספרן אפילו את מספר חנויות ה'מקדונלדס' וה'סטארבאקס' המפורסמות בארה"ב. כבר בשבוע הראשון מכרו החנויות קנאביס ב-11 מיליון דולר, וכ-50,000 רישומים פליליים כנגד תושבים נמחקו רטרואקטיבית.

כעת פותחת ממשלת אורגון את ההרשמה לסבב נוסף של חנויות קנאביס חוקיות, שעל פי הערכות צפוי מספרן להגיע עד לא פחות מ-850 חנויות בשנת 2017. עוד ניתן להגיש בקשות להקמת מתקני גידול-פנים וגידול-חוץ וכן למעבדות מחקר ופיתוח.

מרגע ההודעה על פתיחת ההרשמה בבוקר יום ב', ועד אחר הצהריים של אותו היום, נרשמו כבר 70 בקשות של מועמדים והמספר גדל בכל יום מאז.

המעוניינים להגיש בקשה לפתיחת חנות קנאביס חוקית באורגון יכולים לשלוח פרטים ל: [email protected] או לפנות לממשלה המקומית בקישור הזה.

כדי להגיש את הבקשה יש למלא טפסים מפורטים המכילים נתונים ברורים על הקמת החנות, החל מתכניות האבטחה ועד לאספקת החשמל והמים למקום.

על פי הדיווח תיבחנה קודם הבקשות להקמת מתקני גידול-חוץ וכן להקמת מעבדות מחקר, זאת כדי שהמגדלים יוכלו להכין את התוצרת בטרם תפתחנה החנויות ולהיות מוכנים לספק את הקנאביס למכירה.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט