ההצבעה על מחירי ביקור אצל רופאי קנאביס נדחתה

חברי ועדת הכספים היו אמורים לאשר היום קביעת מחיר לטיפול אצל רופאי קנאביס מוסמכים ברפואה הציבורית, אך הדיון נדחה למועד לא ידוע והמטופלים ימשיכו לשלם אלפי שקלים לרופאים פרטיים. עדכון: הדיון יערך. ביום ב', 22.7

היום (ב’) היו אמורים חברי ועדת הכספים של הכנסת לדון, ולבסוף גם להצביע, לגבי קביעת מחיר של 283 ש”ח עבור ביקור אצל רופאי קנאביס במסגרת המרפאות הציבוריות.

קביעה זו, אם אכן היתה מתקבלת היום, היתה מאפשרת למעוניינים במרשמי קנאביס לפנות לרופאים במסגרת הרפואה הציבורית, ללא צורך בתיאום תור פרטי אצל אותם רופאים בעלויות גבוהות של עד 2,000 ש”ח ויותר.

מחיר של 283 ש”ח עבור ביקור במרפאות ציבוריות לטובת טיפול בקנאביס הוא גבוה בהרבה מזה של ביקור רגיל עבור טיפול בתרופות הניתן בחינם למבוטחים – אך בלעדיו הרופאים והקופות לא מוכנים לספק טיפול זה.

למרות דבריו של יו”ר ועדת הכספים ח”כ משה גפני מיהדות התורה, שאמר שהדיון יערך היום, בוטל הדיון וטרם ידוע מתי ייערך ואם בכלל. על פי הערכות ייתכן והוא יערך כבר ביום חמישי הקרוב (18.7).

*עדכון (16:08): לאחר הפרסום נקבע כי הדיון יערך ביום ב’, 22.7.

כזכור רופאי הקנאביס שהוסמכו ע”י משרד הבריאות רשאים לנפק מרשמים בחתימת ידם רק במסגרת הרפואה הציבורית. במסגרת הרפואה הפרטית הם רשאים רק לשלוח המלצה למשרד הבריאות ולקוות שזו תאושר.

אך כפי שחשפנו אתמול (א’) הרופאים מעדיפים לבטל תורים שנקבעים במרפאה הציבורית ולהעבירם למתכונת פרטית, בגלל שכך הם יכולים לגבות סכום כסף גבוה עבור טיפול זה לעומת טיפול חינמי שהם מחוייבים לו ברפואה הציבורית.

גם המרפאות מעדיפות זאת מאחר והתורים הארוכים שיוצרים המעוניינים בקנאביס מעכבים את המטופלים “הרגילים”. לכן דרשו נציגי המרפאות וקופות החולים לקבוע סכום של 283 ש”ח לביקור עבור טיפול בקנאביס.

מדובר אמנם כאמור במן עליית מחירים לעומת טיפול רגיל בתרופות הניתן למבוטחי קופות החולים ללא עלות, אך גם מדובר בירידה משמעותית במחיר לעומת אלפי שקלים שאותם רופאים דורשים במסגרת הרפואה הפרטית.

בדיון הראשון שנערך בשבוע שעבר הביעו חלק מחברי כנסת התנגדות גם לגביית מחיר זה של 283 ש”ח עבור טיפול בקנאביס, שכן לדבריהם לא צריך להיות הבדל בין טיפול בקנאביס לטיפול רגיל שניתן כאמור בחינם או בעלות זולה בהרבה.

אחת ההצעות שעלו היתה לגבות מחיר של 283 ש”ח רק עבור הביקור הראשון לניפוק המרשם, ולאחר מכן ללא עלות במקרה של חידוש רישיון תקופתי.

ח”כ אבי ניסנקורן ממפלגת כח”ל, שנכח בדיון הראשון והוביל את ההתנגדות לגביית תשלום כלשהו ממטופלי קנאביס ברפואה הציבורית, מסר בתגובה למגזין קנאביס כי “ועדת הסכמות לא הסכימה לדיון מאחר ומשרד הבריאות לא הביא הצעה מתקבלת על הדעת להקלה משמעותית לחולים. אנחנו נמצאים במו”מ”.

מועדת הכספים נמסר בתגובה כי “פרוצדורלית לא הסתדר תיאום הדיון. ייקבע כנראה בקרוב מועד חדש”.

מטעם ח”כ משה גפני יו”ר הועדה נמסר בתגובה כי “מקווים שהדיון יערך עוד השבוע”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר