הלהט”בים מתנגדים: תומכי הקנאביס לא יורשו להשתתף במצעד הגאווה

מארגני מצעד הגאווה, שייערך בסוף השבוע בתל אביב, מסרבים לאשר השתתפותם של פעילי הקנאביס באירוע. “מצעד הגאווה נועד לקדם את הקהילה הגאה ואותה בלבד,” מסרו.

פעילים למען שחרור הקנאביס פנו אל מארגני מצעד הגאווה, שייערך בסוף השבוע הקרוב בתל אביב, בבקשה לצרף משאית נוספת בסוף הצעדה, שתיועד לצרכני קנאביס המעוניינים “לצאת מהארון הירוק” ולקרוא להפסקת רדיפת המעשנים.

“פנינו אל מורן אהרון, מארגן מצעד הגאווה, בבקשה לאפשר לנו להצטרף אליהם ולמחות כנגד רדיפת צרכני הקנאביס,” הסביר אחד הפעילים. “היציאה מהארון הירוק והמאבק לאי-הפללת צרכני הקנאביס דומה מאוד לזו של היציאה מהארון של קהילת הלהט”בים ולכן חשבנו שיהיה מתאים לשתף פעולה.”

על אף פניות חוזרות לנציגי המצעד, סירבו כאמור המארגנים לאשר את הבקשה. “מצעד הגאווה נועד לקדם את הקהילה הגאה ואותה בלבד, ועל כן כל ארבע המשאיות במצעד משרתות גורמים שונים מהקהילה הלהט”בית,” נמסר בתגובה לפניית כתב המגזין.

יניב פרץ
עו”ד יניב פרץ

“לא ביקשנו שייתנו לנו משאית,” אומר עו”ד יניב פרץ, מפעילי הלגליזציה הבולטים. “הסברנו להם שאנחנו נדאג לכל הציוד, כולל לאישורי המשטרה והעירייה. אני לא מבין מדוע סירבו.”

עוד הוסיף עו”ד פרץ כי “תמוהה לגמרי תגובת מנהיגי הקהילה הגאה, שהרי ידוע כי רבים בקהילה זו תומכים ולוקחים חלק פעיל במאבק למען הקנאביס, ולא זו בלבד, הרי שהדמיון בין המאבקים מודגש על אחת כמה וכמה כשמדברים על אכיפת סנקציה על רצון אישי והתערבות השלטון בו. כזכור, עד לאחרונה קיום יחסי מין בין גברים היווה עבירה פלילית והכתים אוכלוסיה שלמה כעבריינית ושלא בצדק – בדיוק כמו קהילת הקנאביס, שפלח החתך שלה באוכלוסיה אגב, גדול הרבה יותר מזה של הקהילה הגאה.”

גם זה בטח יעניין אותך

על אף הודעת מארגני האירוע וסירובם להצטרפות הקנאביס, הודיעו הפעילים כי בכוונתם להגיע עם משאית ירוקה משלהם למצעד הגאווה שייערך ביום שישי, 13.6, בתל אביב.

ראו גם: הומו? כנראה אתה גם צורך סמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר