הדוברת החדשה של המשטרה היא תומכת לגליזציה

האם בקרוב יחזרו “מעבדות ההידרו” להיות “חדרי גידול”? מירב לפידות, דוברת המשטרה החדשה ותקוותו הגדולה של השר ארדן לשיקום תדמיתה המרוסקת של משטרת ישראל, תומכת בהפסקת רדיפת והפללת צרכני הקנאביס בישראל, ואף יותר מכך. “זה כמו אלכוהול,” היא אומרת, “הגיע הזמן שהמשטרה תפסיק להתעסק בשטויות”.

יומיים אחרי הצהרתו של מפכ”ל המשטרה רוני אלשיך כי הוא “לא רוצה אזרחים נורמטיביים בכלא“, מסתבר שניצב משנה מירב לפידות, דוברת המשטרה החדשה שמונתה לתפקידה רק בחודש שעבר, היא גם תומכת מוצהרת בהפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל, ואף יותר מכך.

מירב לפידות - דוברת המשטרה החדשה
נצ”מ מירב לפידות – דוברת המשטרה החדשה: “כל עוד מי שמעשן עושה את זה באחריות, זה לא שונה בעיניי מצריכת אלכוהול”

על פי הדיווח נראה אמנם שלפידות מונתה בבחירתו של שר הפנים גלעד ארדן, שידוע בהתנגדותו להקלה על צרכני הקנאביס, אך היא עצמה דווקא בעד – אפילו לגליזציה.

“להפסיק להתעסק בשטויות”

לפידות, שכיהנה בעברה בתפקיד דוברת דואר ישראל, דוברת מרכז השלטון המקומי ודוברת משרד האוצר, פירסמה בעבר בדף הפייסבוק סטטוס התומך בשינוי חוקי הקנאביס והשוואת צריכתו לזו של אלכוהול.

“הגיע הזמן שהמשטרה תפסיק להתעסק בכל השטויות שבעיקר מביאות יחסי ציבור,” כתבה. “לא. לא כוווולם (הדגשה במקור) מעשנים ג’וינטים, עובדה, אני לא – אבל לא אכפת לי שיעשנו.”

“כל עוד מי שמעשן עושה את זה באחריות, זה לא שונה בעיניי מצריכת אלכוהול,” הוסיפה, והביעה למעשה את עמדת התנועה למען הסדרת שוק הקנאביס בחוק כולה.

גם זה בטח יעניין אותך

אולי כעת, משמסתבר שדוברת המשטרה עצמה היא תומכת לגליזציה, ישתנו גם ההודעות לתקשורת שמפרסמת המשטרה ובהן מכונים חדרי גידול הקנאביס “מעבדות סם הידרו” וכד’.

הפעם היחידה בה התייחסה לפידות לקנאביס מאז שנבחרה היתה כאשר השיבה לנו על פנייה בנוגע לועדה שמינה המפכ”ל לשעבר דנינו לבחינת שינוי חוקי הקנאביס. בהודעת התשובה נמסר ש”הנושא נידון במסגרות המקצועיות הראויות ומול הגורמים המוסמכים ואין בכוונתנו להתייחס לפרטים אודותיו בתקשורת”.

ראו עוד:
המדריך השלם: מה עושים כששוטרים באים לחיפוש בבית
חדש: המדריך לצרכן – ספר חובה לכל סטלן
השקה קנאביס ממי העירייה: “לא ידעתי שזה מריחואנה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר