הג’וב החדש של פרופ’ גרוטו: דירקטור בחברת קנאביס רפואי

פרופ' איתמר גרוטו, ממובילי רפורמת המדיקליזציה בענף הקנאביס הרפואי, מצטרף לחברת קנאביס חדשה ויכהן בה כדירקטור. הוא זכה מצד המטופלים גם לביקורת וגם להערכה ובשנתיים האחרונות הפך לדמות מוכרת בציבוריות הישראלית. "אביא מנסיוני לקידום האסטרטגיה," מסר

פרופ’ איתמר גרוטו, לשעבר המשנה למנכ”ל משרד הבריאות, ממובילי רפורמת המדיקליזציה ולאחרונה גם אורח קבוע בפאנלים ותכניות בידור, נכנס כמו רבים לפניו לפעילות בתחום הקנאביס הרפואי.

חברת אבוג’ן הציבורית הודיעה הערב (ד’) כי גרוטו יכהן כדירקטור בחברה הבת שלה קאנוניק (Canonic) שהחלה בחודשים האחרונים בפעילות בתחום הקנאביס ועוסקת לדבריה בין היתר בניסיון לפתח זני קנאביס באמצעות טכנולוגיות מיוחדות כמו בינה מלאכותית.

פרופ’ גרוטו, שמסיים בימים אלה את תקופת הצינון המוטלת על כל פקיד שמסיים תפקיד ציבורי לאחר שהתפטר מתפקידו בסוף 2020, מצטרף על פי הדיווח לקאנוניק על מנת לתמוך בפיתוח ומסחור של קנאביס המיועד לאינדיקציות רפואיות ספציפיות.

פרופסור איתמר גרוטו (צילום: דוברות הכנסת)
פרופסור איתמר גרוטו (צילום: דוברות הכנסת)

כזכור, הוא זכה לביקורות מצד מטופלים במהלך כהונתו, עת נטל את המושכות על ניהול התחום לצידו של המנהל בפועל, מנהל היק”ר יובל לנדשפט. זכורה במיוחד פרשת “המסמך המביך” של השניים, לצד הפגנות שערכו מטופלים מול ביתו.

מצד שני, היו גם מטופלים רבים שראו בו אוזן קשבת בודדה במשרד הבריאות. הוא הקפיד לקיים פגישות עם מטופלים וניסה להביא לפתרונות במגוון תחומים. מאחורי הקלעים הוא פעל להגברת השקיפות מצד היק”ר והיצרנים עבור המטופלים.

הצטרפותו לחברת קנאביס באה כשבוע וחצי לאחר שנודע על מינויו לתפקיד יו”ר חברת PsyRX, העוסקת בניסיון לפתח תרופה לטיפול בדיכאון באמצעות שילוב של תרופה מאושרת FDA יחד עם איבוגאין, החומר הפעיל שמופק משורש צמח האיבוגה. כמו כן החברה מפתחת מערכת פרמנטציה לגידול פסילוסיבין בניסיון לייצר תרופה למחלות מעי דלקתיות.

פרופסור איתמר גרוטו מסר בהודעה לבורסה: “לאחר שנים רבות של עבודה מקצועית ורגולטורית בתחום הקנאביס הרפואי בישראל ובעולם, אני שמח להצטרף לקאנוניק, חברה בעלת פוטנציאל להביא מוצרים מותאמים למטופלי קנאביס.”

עוד ציין: “עם ההכרה בכך שלצמח הקנאביס יתרונות טיפוליים מובהקים, אני מאמין כי הגישה של קאנוניק לדיוק הגנטיקה של הצמח לאינדיקציות רפואיות הינה ייחודית וחשובה לענף כולו. אני מצפה להביא מניסיוני ברפואה ציבורית לקידום האסטרטגיה והחזון של קאנוניק.”

ארנון היימן, מנכ”ל קאנוניק הוסיף, “בשם הצוות כולו, אני מקדם בברכה את פרופסור איתמר גרוטו. אני מאוד גאה שפרופסור גרוטו הסכים להצטרף לדירקטוריון החברה ואני מאמין שתהיה לו תרומה משמעותית לקידום החזון שלנו ולהבאת החברה לשלבים הבאים.”

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר