הגברת הראשונה של יפן רוצה לגדל המפ

אקי אבה, אשתו של ראש ממשלת יפן, התראיינה למגזין מקומי וסיפרה על רצונה להחזיר עטרה ליושנה, להחיות את תרבות ההמפ במדינה, ואף לעסוק באופן עצמאי בגידול הצמח. "המפ הוא צמח שניתן להשתמש בכל חלקיו בצורה יעילה," אמרה הגברת הראשונה בראיון.

אקי אבה (Akie Abe) היא אשתו של ראש ממשלת יפן שינזו אבה (Shinzo Abe), אך מלבד היותה 'הגברת הראשונה' של ארץ השמש העולה, היא מפורסמת בשל היותה דמות ציבורית שנוטה להביע את דעותיה לגבי נושאים שונים בפומבי, גם אם הן מנוגדות לדעות בעלה.

אקי אבה, הגברת הראשונה של יפן.
אקי אבה, הגברת הראשונה של יפן: ייתכן כי אגיש בקשה לרישיון גידול"

בשבוע שעבר התראיינה אקי למגזין היפני 'ספא!' וסיפרה על רצונה להחיות את תרבות ההמפ היפנית, שהייתה לפני שנים רבות מהעשירות בעולם.

"המפ הוא צמח שניתן להשתמש בכל חלקיו בצורה יעילה," אמרה הגברת הראשונה בראיון, "למרות שהדבר אינו מותר עדיין ביפן, אני חושבת שהוא יכול לשמש בצורה יעילה גם למטרות רפואיות."

אקי לא פירטה על אילו יתרונות רפואיים היא מדברת, אך ככל הנראה היא התכוונה ליעילותו של שמן ההמפ בטיפול בדלקות עור, פסוריאזיס ומצבים רפואיים אחרים.

בקשה לרישיון גידול

מלבד מודעות כללית לנושא ההמפ ושימושיו הרבים בתעשייה, הציגה אקי גם רצון אישי לעסוק בגידול המפ.

"אני שוקלת את הנושא וייתכן כי אגיש בקשה לרישיון גידול," אמרה אקי בהמשך הראיון. אם תבחר הגברת הראשונה ללכת קדימה עם צעד זה, סביר כי הנפקת הרישיון תיהפך לנפוצה וקלה יותר עבור כלל תושבי המדינה.

現在発売中のSPAに掲載されている記事です。ご関心のある方は是非お読みください。

Posted by 安倍昭恵 on Saturday, December 12, 2015

לאחר הראיון, פרסמה הגברת הראשונה בעמוד הפייסבוק שלה תמונה בה היא מצולמת ליד צמח המפ. התמונה צולמה בביקור שערכה בחוות המפ בקיץ האחרון, בצירוף סיפור על אהבתה אל הצמח.

למרות שאקי ידועה בפעילותה המגוונת שלא תמיד בעלת השפעה על ראש הממשלה בעצמו, ייתכן כי העלייה המשמעותית במודעות הציבורית לצמח היא זו שתביא את השינוי הדרוש לשולחן הממשלה היפנית.

ראו עוד:
מכונית קנאביס נוסעת ברחובות קולורדו
5 סיבות טובות להתחיל לאכול זרעי המפ
המפ במקום כותנה: 3 סיבות טובות לייצר בדים מקנבוס
משרד הבריאות: "אין הצדקה לאשר גידול המפ בישראל"

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט