מנהל חוות הקנאביס של יוניבו לשעבר הודה בגניבת 4 ק”ג קנאביס

מי שהיה מנהל חוות הקנאביס של חברת יוניבו חזר בו מכפירתו באשמה והודה בגניבת עד 4 ק"ג קנאביס מהחווה. עונשו צפוי להיגזר במהלך חודש מאי השנה. סניגורו מעריך שהעונש לא יעלה על כמה חודשי עבודות שירות

אורן פרג’ (48), מנהל חוות הקנאביס של חברת יוניבו לשעבר, הודה בסוף השבוע בעבירות גניבה בידי מנהל והחזקת סם שלא לשימוש עצמי.

במסגרת הסדר טיעון עליו הוא חתם תוקן כתב האישום כך שהוא יואשם במקום גניבת 4 עד 4.5 ק”ג, בגניבת 2.5 עד 4 ק”ג, מה שאולי יסייע לו בקביעת העונש. סניגורו של פרג’, עו”ד שמעון תורג’מן, מעריך שהתיק ייגמר בכמה חודשי עבודות שירות.

כזכור, פרג’, סגן אלוף במיל’ ויוצא יחידות מיוחדות, נעצר בנובמבר 2021 והואשם בגניבת הקנאביס מהחווה לאחר שבעל השליטה ומנכ”ל יוניבו, גולן ביטון, דיווח למשטרה כי זיהה אותו במצלמות האבטחה נוטל שקיות מלאות קנאביס מחדר הכספת שבחווה, מעביר אותן לחדר אחר ובהמשך היום מגיע שוב ואוסף אותן לרכבו.

פרג’, שהיה בעל הקרקע עליה שוכנת החווה (הנקראת “חוות עמית”, שהועברה לאביו לאחר המעצר כדי שיוניבו תוכל להמשיך לגדל בו קנאביס), הודה בחקירתו כי הוא אכן הוציא מהחווה קנאביס ושם אותו ברכבו, אך לדבריו לאחר מכן זרק אותו לפח. עוד סיפר שלפני כחודש הוציא צמחי קנאביס מהחווה בכדי להפיק שמן קנאביס לאחרים באופן לא חוקי.

אורן פרג', מסתכל היישר למצלמות האבטחה בטרם נוטל חבילות קנאביס מחר הכספות בחווה
מסתכל היישר למצלמות האבטחה בטרם נוטל חבילות קנאביס מחר הכספות בחווה

במהלך הדיונים בבית המשפט טען עו”ד תורג’מן, סניגורו, כי מנהלי יוניבו מנסים לנשל את פרג’ מחלקו בחווה שהוקמה על ידו. “החווה יושבת על משק חקלאי שלו, הוא עבד 3 שנים כדי להקים את המיזם הזה ועקב עניינים של כספים ניסו שותפיו לדחוק את רגליו החוצה,” אמר עו”ד תורג’מן לשופט.

על פי כתב האישום, “פרג’ פנה לעובד החווה רובי זמיר וביקש ממנו לארוז עבורו שתי שקיות קנאביס מהחווה, ולאחסן אותן בחדר הכספות. בשעה 9:30 הגיע פרג’ לכספת כשהוא עוטה לידיו כפפות, נטל את האריזות ושקית נוספת והעבירן לחדר ההנפקה הסמוך, ובשעה 17:00 נטל את השק מחדר ההנפקה, הכניסו לתא המטען של הרכב התפעולי ונסע מהמקום.”

אחת השאלות הבולטות ביותר בתיק הזה היא שאלת המניע לעבירה והעובדה שפרג’ בחר להסתכן עבור כמות לא גדולה מאוד של קנאביס. גורמים בענף העירו לגבי כך שפרג’ נראה בסרטוני האבטחה מביט היישר אל תוך עדשת מצלמות האבטחה, כאילו מודע לכך שהוא מצולם, והעלו השערות שמא הוא נסחט לביצוע העבירה על ידי גורמים עברייניים – טענה שהוא מכחיש כיום.

כאמור, לאחר שהצדדים הגיעו להסדר טיעון, פרג’ חזר בו מכפירתו באשמה והודה בעבירות שיוחסו לו. כעת יופנה פרג’ לשירותי המבחן שיגבשו המלצתם לגבי העונש הראוי, ובמהלך חודש מאי ייפגשו הצדדים בבית המשפט להשמעת טיעונים לעונש.

לאחר מעצרו הדליפה המשטרה לערוץ כאן 11 את הסרטונים ממצלמות האבטחה שצילמו את פרג’ במעשו, בהם ניתן לצפות כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר