הביוב של אירופה מראה: איפה משתמשים הכי הרבה בסמים?

בדיקת שתן המונית: מחקר שוויצרי חדש בחן את מי הביוב של 42 ערים באירופה ומצא היכן משתמשים הכי הרבה בסמים.

מחקר חדש בחן את מי הביוב של 42 ערים באירופה ומצא אחוזי שימוש גבוהים ביותר במגוון חומרים בלתי חוקיים כגון מריחואנה, קוקאין, אקסטזי, מת’ ומתאמפטמינים.

המחקר, שנערך על ידי חוקרים משווייץ ושתוצאותיו פורסמו השבוע ב’ירחון להתמכרויות’, מציג את הערים האירופיות בהן נמצאו האחוזים הגבוהים ביותר של חומרים בלתי חוקיים במי הביוב.

מלונדון ועד ניקוסיה ומשטוקהולם ועד ליסבון, המחקר בחן דוגמיות ביוב של שבוע אחד בחודש אפריל 2012 ושוב בחודש מרץ 2013. באפריל 2012 בדקו החוקרים את מי הביוב ב-23 ערים ב-11 מדינות ובחודש מרץ 2013 נבדקו 42 ערים ב-21 מדינות. כל הנתונים נמדדו בהשוואה לנתונים שנבדקו בשנת 2011 (ב-19 ערים ב-11 מדינות). על פי הערכת החוקרים הנתונים מבוססים על כ-8 מיליון בני אדם.

מי ביוב סמים

תוצאות המחקר הראו כי עקבות של קוקאין נמצאו בעיקר במערב אירופה ובכמה ערים בדרום אירופה ופחות במדינות צפון ומזרח אירופה. סה”כ הצריכה של קוקאין מוערכת בכ-356 קילוגרם ביום.

השימוש באמפטמינים נמצא ברובו במדינות צפון וצפון-מערב אירופה. מתאמפטמינים, שנמצאו בעבר בעיקר בצ’כיה ובסלובקיה, מופיעים כעת גם במזרח גרמניה ובצפון אירופה – בעיקר בהלסינקי (פינלנד), אוסלו (נורבגיה) ובאדוויז (צ’כיה).

עוד נמצא בבדיקות כי במהלך סופי השבוע נרשמה קפיצה חדה בכמויות הקוקאין והאקסטזי, כאשר השימוש במריחואנה ומתאמפטמינים נפוץ בעיקר במהלך אמצע השבוע.

ד”ר ברברה קספרציק-הורדן, מנהלת המחקר, אמרה: “ניתוח הביוב לבחינת שימוש בסמים הינו בעל פוטנציאל עצום לבקרה על בריאות הציבור. הבדיקות הרגילות נסמכות בדרך כלל על סקרים, אשר תלויים בזמן, יקרים ועלולים להיות בלתי מדוייקים. עם זאת, ניתוח מי הביוב הוא הליך לא פולשני ושבעזרתו ניתן לקבל נתונים ברורים ומדוייקים בזמן אמת ומקרב קבוצות אוכלוסיה רחבות ביותר.”

ראו עוד: 20 עובדות מעניינות על צריכת סמים בעולם בשנת 2011
ראו עוד: נתונים מאתר “דרך המשי” מגלים: איפה הכי זול לקנות מריחואנה
ראו עוד: סקוטלנד – בירת הסמים החדשה של אירופה
ראו עוד: קנאביס הוא החומר הכי פחות מזיק מבין שלל חומרים נפוצים

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט