האפיפיור: “מתנגד ללגליזציה של מריחואנה”

אחרי שכבר רמז בשנה שעברה כי הוא מתנגד ללגליזציה של סמים, יוצא הבוקר (ו’) האפיפיור באופן מוחלט כנגד לגליזציה של קנאביס וטוען כי התרת השימוש במריחואנה לא תביא לתוצאות אליהן מקווים להגיע במדינות אורוגוואי, וושינגטון וקולורדו.

האפיפיור פרנסיס, שנכנס לפני כשנה לתפקידו, התייחס הבוקר (ו’) למהפכת הלגליזציה בארה”ב ואורוגוואי וטען כי לגליזציה של קנאביס היא מהלך פסול שעתיד להיכשל. את הדברים אמר האפיפיור במסגרת וועדה של רשויות אכיפת הסמים שנערכה הבוקר ברומא, איטליה.

האפיפיור חזר על דברים שאמר לפני כשנה בעת ביקור בברזיל וטען הבוקר כי “אספקת סמים למכורים היא כניעה לתופעה ולא פתרונה” והוסיף כי אפילו צעדים קטנים לכיוון לגליזציה של מריחואנה “הם לא רק מוטלים בספק גדול מנקודת מבט חוקית, אלא הם ייכשלו ולא ישיגו את התוצאות הרצויות”.

האפיפיור פרנסיס נגד לגליזציה של קנאביס
האפיפיור פרנסיס: “נגד לגליזציה של סמים”

“תנו לי לומר זאת בצורה הברורה ביותר,” אמר. “הבעיה של שימוש בסמים לא תיפתר בעזרת עוד סמים”.

על פי הדיווח סיפר עוד פרנסיס כי בעת שמילא את תפקיד הארכיבישופ בארגנטינה פגש מכורים רבים לסמים. הבוקר הוא תיאר את ההתמכרות לסמים כ”שטנית”.

“עלינו לומר ‘כן’ לחיים, ‘כן’ לאהבה, ‘כן’ לאחרים, ‘כן’ להשכלה וחינוך, ‘כן’ להזדמנויות עבודה. אם נגיד ‘כן’ לכל אותם דברים, לא יישאר מקום לסמים, שימוש באלכוהול וסוגים אחרים של התמכרויות.

ראו גם: קנאביס בנצרות – האם ישו השתמש במריחואנה?

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט