בעולםחדשות

האסטרופיזיקאי ניל דה-גראס: “אין סיבה שקנאביס לא חוקי”

האסטרופיזיקאי המפורסם ניל דה-גראס טייסון מביע תמיכה בלגליזציה של קנאביס ולא מבין מדוע בכלל הוא הוכר כבלתי חוקי מלכתחילה. את הדברים אמר דה-גראס בראיון לייב בפייסבוק.

ניל דה-גראס טייסון, אסטרופיזיקאי מוכר ואחד המדענים המפורסמים בעולם, אמר בשידור לייב בעמוד הפייסבוק של ו ‘Star Talk’, כי ‘אין שום סיבה’ לכך שמריחואנה אינה חוקית.

הסרטון מעמוד הפייסבוק

התגובה של טייסון הגיעה לאחר שנשאל אם הוא מסכים עם טענתו של קרל סייגן (אסטרופיזיקאי מפורסם אחר שנפטר ב-1996) שטען גם הוא כי מריחואנה צריכה להיות חוקית.

סייגן, המוכר על תרומתו לחקר החיים בחלל, היה תומך לגליזציה מוצהר וצרכן קנאביס בפני עצמו. הוא נפטר מדלקת ריאות לאחר קרב ממושך עם מחלת הסרטן (מח העצם) והשתמש בין השאר בקנאביס רפואי על מנת לטפל בחוסר התיאבון ממנו סבל לאחר טיפולי הכימותרפיה ועל מנת “לא לשכוח את היופי של החיים במעמקי אותו עינוי”, כך לדברי אלמנתו אן דוריאן.

עצומה: תשוחרר נעמה מהכלא הרוסי!

לא טסים דרך רוסיה עד שחרורה של נעמה מהכלא הרוסי! כל חתימה על העצומה שולחת אוטומטית דוא"ל אל שגרירות רוסיה בישראל.
 
חתמו עכשיו
חתמו עד כה:
4723

“אם באמת תנתח את זה, יחסית לשאר הדברים שחוקיים, אין שום סיבה שזה (קנאביס) היה צריך אי פעם להפוך ללא חוקי במערכת החוקים,” השיב טייסון והוסיף כי “אלכוהול הוא חוקי והוא משפיע עליך הרבה יותר מכמה ג’וינטים”.

בשנת 2014 אמר נשיא ארה”ב לשעבר, ברק אובמה, דברים דומים, “אני לא חושב שמריחואנה היא יותר מסוכנת מאלכוהול. כפי שתועד היטב, אני עישנתי קנאביס בצעירותי, ואני רואה בזה כהרגל רע, לא ממש שונה מהסיגריות אותן עישנתי מגיל צעיר ועד חלק גדול מחיי הבוגרים”.


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)
חדשות
Close