האם "שיח" מסרה דיווחים מנוגדים לבורסה ולבית המשפט?

במסגרת הליך משפטי שהוא מנהל נגד חברת "שיח" טוען מטופל קנאביס רפואי כי החברה שיקרה לכאורה בתשובתה לבית המשפט כשטענה כי היא מהווה צד בהליך המתנהל במקביל בבג"ץ. לעומת זאת לבורסה היא דיווחה כי היא ככל הנראה לא מהווה צד בהליך זה. החברה סירבה להגיב.

אהרון לנדובר, מטופל קנאביס רפואי שהיה לקוח של חברת "שיח" משך זמן רב, מאשים את החברה כי מסרה הצהרות מנוגדות לבית המשפט ולבורסה. לדבריו, בהליך משפטי שהוא מנהל נגדה בגין אי-אספקת קנאביס כנדרש עקב מעבר לבתי המרקחת, מסרה החברה לבית המשפט כי היא מהווה צד בעתירה המתנהלת בבג"ץ במקביל ולכן לא יכולה למסור כתב הגנה בינתיים. מנגד, לבורסה היא דיווחה אתמול (א') כי היא ככל הנראה כלל לא מהווה צד בעתירה המתנהלת בבג"ץ.

כזכור בתביעה קטנה שהגיש לנדובר נגד "שיח" לפני כחודש וחצי הוא טוען כי החברה גבתה ממנו תשלום מלא בסך 370 ש"ח על אף שסיפקה לו רק 30 גרם מתוך 50 גרם המגיעים לו ברישיון. "שיח" עשתה זאת לכאורה לאלפי מטופלים כאשר החליטה לעבור למכור קנאביס בבתי מרקחת בלבד, במחירים גבוהים, והודיעה כי תחדול לספק קנאביס באופן מלא באסדרה הישנה. המטופלים התרעמו, אך דבר לא עזר.

שיח עתירה
טענות חברת "שיח": מימין – כן צד בעתירה, משמאל – לא צד בעתירה

בטרם הגישה "שיח" כתב הגנה לאותה תביעה קטנה, ביקשה החברה מבית המשפט ארכה נוספת – עד אשר תתקבל החלטה בהליך המתנהל במקביל בבג"ץ. טענתה היתה כי מאחר והיא מהווה צד שלישי להליך המתנהל בעתירה לבג"ץ, היא אינה יכול להשיב באופן מלא לטענות עד אשר תהיה החלטה ברורה בהליך המרכזי שיקבע האם עליה לספק קנאביס במתכונת הישנה או לא.

להפתעת לנדובר בהודעה הרשמית שמסרה "שיח" לבורסה אתמול נטען כי החברה ככל הנראה לא צד בהליך המתנהל בבג"ץ. בהודעתה כתבה כי "בג"ץ הבהיר כי צו הביניים מחייב את החברות המשיבות בעתירה, אך החברה, שיח, אינה צד לעתירה".

בנוסף טענה החברה בעדכון לבורסה כי ההחלטה של בג"ץ, לפיה יש לשוב למכור קנאביס בתנאי ומחירי האסדרה הישנה, "לא תשפיע מהותית על פעילותה". גם טענה זו מנוגדת לכאורה להתעקשות שהציגה "שיח" בחודשים האחרונים להפנות את מטופליה אל בתי המרקחת בטענה כי אין באפשרותה לספק להם קנאביס במתכונת הישנה.

"לאור הכתוב לעיל ניתן לראות כי כאשר לנתבעת נוח היא מציינת בפני בית המשפט כי היא מהווה צד להליך בג"ץ ואילו כאשר החברה עומדת בפני ירידה אפשרית במחיר המניה היא ממהרת לדווח לבורסה ולמשקיעים כי היא אינה מהווה צד להליך בבג"ץ," כותב לנדובר בפנייה לביהמ"ש. לדבריו "ניתן להניח כי הנתבעת שיקרה בבקשה להארכת המועדים ועל כן אני מבקש מבקש מבית המשפט להקדים את המועד להגשת כתב הגנה".

לאחר הודעת בג"ץ בסוף השבוע על כך שהחברות שעצרו את האספקה באסדרה הישנה הפרו לכאורה את צו בית המשפט, ובעקבות הוראת השופטים לאותן חברות לשוב ולספק קנאביס במחיר ותנאי האסדרה הישנה, נסגר אתר האינטרנט של "שיח" ואינו זמין עוד מאז. ההודעות האחרונות והזעזוע בענף לא השפיעו לרעה על מניית "שיח" בבורסה שממשיכה להיסחר בשווי של כ-275 מיליון ש"ח.

החברה סירבה להגיב.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט