מה השוטר הכניס לכיס לאחר פשיטה על דירת גידול? המשטרה: “זה מלח”

במהלך העמסת שקים מלאים קנאביס וציוד גידול שנתפס היום בדירה באור יהודה נראים שוטרים מתמסרים עם שקית שתכולתה אינה ידועה כשלבסוף מכניס אחד השוטרים את השקית לכיסו. מפיץ הסרטון טוען: "זו שקית חשיש". המשטרה טוענת: "זו שקית מלח".

בסרטון, שרץ משעות הבוקר ברשתות ובווצאפ, נראים שוטרים ממלאים רכב משטרה בשקי קנאביס שנתפסו במהלך פשיטה שנערכה היום (ב’) על דירת גידול קנאביס באור יהודה.

במהלך הסרטון נראה אחד השוטרים מכניס לכיס מעילו שקית שנזרקה אליו משוטר אחר. בצמוד לסרטון טענו חלק ממפיציו ברשתות (אך לא בהכרח מי שצילם את הסרטון) כאילו השקית הכילה חשיש. המשטרה טוענת שמדובר בשקית עם מלח.

עם תחילת הסרטון נראה השוטר בפינה הימנית העליונה מחזיק בשקית ולאחר כ-18 שניות מנסה להריח אותה כדי לזהות מה יש בתוכה. בשנייה ה-37 הוא מעביר את השקית לשוטר שלידו שבתורו מנסה גם הוא לבחון מה היא מכילה ומיד מעבירה אל השוטר השלישי שמכניס אותה לכיס מעילו.

בהודעה שמופצת ברשת בצמוד לסרטון, אך כאמור לא קשורה למצלם הסרטון עצמו, נכתב כי “בפינוי דירת גידול באור יהודה תקלטו את השוטר עם הקרחת עוקץ שקית של חשיש ישר לכיס השמאלי בג’קט, תפרסמו את זה בכל חור, די להתעללות בחולים ובחסרי ישע בשם החוק והצדק, בזמן שאני בעצמי מכיר שוטרים שמעשנים ואפילו קצינים שמגדלים, די לבזיון הזה, החוק הוא או לכולם או לאף אחד, אין מעל החוק”.

המשטרה מצידה מכחישה כאמור את הטענות בתוקף, וטוענת מצידה כי מדובר בשקית שהכילה גבישי מלח בלבד וכי התפיסה שלה נעשתה כדין ובכפוף לפרוטוקול מסודר.

ממשטרת ישראל נמסר: “שוטרי משטרת ישראל פשטו היום (13.1) על דירה באור יהודה ותפסו 12 קילו ברוטו סם מסוג מריחואנה וכלים לגידול סם. בסרטון המוצג השוטר החזיק שקית של גבישי מלח אשר הופרדה מתפיסת הסמים. משטרת ישראל תמשיך את הפעילות במסגרת מלחמתה הבלתי מתפשר נגד סחר בסמים ותפעל למיצוי הדין עם העבריינים.”

יחד עם זאת בתשובה לשאלה כיצד ידעו השוטרים שמדובר בגבישי מלח ולא בסם בטרם הכניסו אותה לכיס, ובהתחשב בכך שהם נראים מנסים להבין מה יש בתוכה רגע לפני כן, לא נתקבלה תגובה ברורה אלא רק הסבר כי “מדובר בגבישי מלח גס ולא בסמים, שהיו בשקית הספציפית הזו, שנתפסה במהלך פשיטה על מעבדה”.

שוטר
ההודעה שנפוצה בווצאפ משעות הבוקר (ההודעה לא קשורה למצלם הסרטון)

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר