האם שדרת הניהול של טלגראס נחשפה?

נחשפו ברשת שמות, תמונות, כתובות, פרטי שכר ושאר נתונים אישיים של מי שנטען שהם הבכירים במנהלי ארגון ‘טלגראס’. חושף הפרטים טוען: “הם עושים שיימינג לאחרים, הגיע הזמן שיכירו אותם”. בטלגראס מכחישים: “אחד הוא מנהל לשעבר, האחרים לא”.

בעוד שמנהל ‘טלגראס’, עמוס סילבר, השוהה בארה”ב, מעולם לא חשש מחשיפה, צוות המנהלים הפועל תחתיו ונמצא רובו ככולו בישראל, הקפיד להישאר מחוץ לאור הזרקורים.

כעת, לאחר שנת פעילות שכללה הצלחות כבירות לצד סכסוכים ופרשות משונות, נחשפים לראשונה, לפחות לטענת החושף, פרטיהם האישיים של חלק נכבד מחברי ההנהלה.

הפרטים, כולל שמות מלאים, תמונות, פרופילי פייסבוק, שכר חודשי ועוד, נחשפו במהלך השבועות האחרונים בקבוצת טלגרם חדשה בשם “טלאטראומה”, שמנהלה, א’, מתאר אותה כ”קבוצת נפגעי טלגראס”.

מנהלת טלגראס

בהודעה מרוכזת בראש הקבוצה, המונה כבר למעלה מ-600 עוקבים, מופיעות שלל טענות נגד מנהלי הארגון, בין השאר על עידוד של סחר על ידי קטינים “גם בני 13 ו-14″, העלמת עין משחיתות, עוקצים, איומים, עבריינות ועוד.

בשיחה עם המגזין מסביר א’ כי הסיבה לחשיפת הפרטים היא ש”הם מפרסמים פרטים אישיים של אנשים ללא סיבה, עושים שיימינג, כולל לי אישית, אז החלטתי שהגיע הזמן שגם הם יחשפו”.

“מסתבר שהם בכלל נגד לגליזציה,” הוא מוסיף. “למרות הצהרות על זה שהם מקדמים את זה, הם השתלטו על שוק הקנאביס בישראל והאינטרס שלהם להמשיך לשלוט”.

בין מי שנטען שהם מנהלים ופרטיהם נחשפו בקבוצה ניתן למצוא כינויים כמו “דאב” או “נענע” המתואר כבכיר ביותר וגר בארה”ב, “אוניני” המתואר כ”דובר של טלגראס”, “חושנאפוס”, שלטענת הקבוצה “עשה הכי הרבה כסף בטלגראס”, “שילה” המתוארת כ”אחראית משמעת”, “חורש המזימות” שנטען כלפיו כי “גזר קופון על כל המדינה במכירת ‘מונרוק’ (פרחי קנאביס מועשרים) מזוייפים”, וכן “הגזבר של טלגראס”, בת זוגו של המנהל עמוס ועוד.

מנהל בטלגראס?

מלבד הפרטים האישיים של מי שלכאורה הם צוות המנהלים, מופיעים בקבוצה גם צילומי מסך והקלטות של שיחות בין חברי הנהלה לבין סוחרים או מנהלים לשעבר, ויכוחים וסכסוכים שלא נפתרו ועוד.

מנגד בטלגראס טוענים כי אלו בכלל לא שמותיהם או פרטיהם של מנהלים, וכי מלבד שם אחד או שניים של מנהלים לשעבר, כל הפרטים שגויים.

בין אם מדובר אכן בחשיפת פרטיהם האישיים של המנהלים או לא, נראה שהסכסוכים בין מנהלי הארגון לבין ה”לשעברים” לא נרגעים.

בעקבות סכסוכים אלה נוצר שוק קנאביס מגוון עוד יותר, עם עשרות רבות, ואולי אף מאות קבוצות מסחר חופשיות.

טלטראומה
מתוך הערוץ “טלטראומה”
חדשות