מגלגל...
x

האם מעשני קנאביס יכולים לתרום דם?

מגן דוד אדום פתח במבצע התרמות דם מיוחד לאור הירידה בתרומות דם בתקופת החגים, אבל האם צרכני קנאביס צריכים לחשוש מזיהוי THC בדמם והאם בכלל מותר להם לתרום?

בשל מחסור חמור בדם, בעקבות הירידה בהתרמות דם בתקופת החגים, פונים כעת במד”א (מגן דוד אדום) לציבור להגיע ולתרום דם במשך כל חודש אוקטובר.

אך מאחר ושרידי קנאביס עשויים להישאר בדם גם עד 3 ואפילו 4 שבועות לאחר השימוש, מתעורר חשש בקרב חלק מציבור צרכני הקנאביס שאינו מעוניין “לקחת את הסיכון” שמא תרומת הדם שלו תיבדק למציאת שרידי קנאביס (THC) והוא יופנה לטיפול המשטרה, בדיוק כפי ששאל גולש בפורום קנאביס.

“על פי נהלי משרד הבריאות משתמשי סמים בהזרקה והסנפה אינם יכולים לתרום דם, אך סעיף זה אינו חל על עישון קנאביס,” מבהירים כעת במד”א לפניית המגזין, אך מדגישים שבמידה ומדובר בקנאביס רפואי יש לבחון האם המחלה בגינה נתקבל הרשיון לשימוש בקנאביס אינה פוסלת את התרומה.

“הירידה במלאי הדם במד”א גורמת לקשיים באספקת הדם לבתי החולים שעלולים להביא לפגיעה של ממש בפעילות הרפואה השוטפת ולדחיית ניתוחים,” הם מדגישים. “המחסור קיים בעיקר במנות דם מסוג O, ובמנות דם עם Rh שלילי מכל הסוגים (A-, B-, AB-).”

מנכ”ל מד”א, אלי בין, מסר: “בתקופה זו אנו עדים לירידה בכמויות מנות הדם שמותרמות על ידי שירותי הדם של מד”א ועל מנת שנוכל להמשיך ולסייע בהצלת חיים ולהעניק לכל אחד את הטיפול הראוי לו והסיוע שלו הוא נזקק, אני קורא לציבור להגיע לנקודות ההתרמה בהן נערכות התרמות ולתרום דם”

כדי לתרום דם יש לגשת לאחת מתחנות הדם, כפי שמופיע באתר מד”א. מומלץ להתקשר ולוודא קודם שהכל כסדרו.

ראו גם:
כמה זמן נשאר THC בדם?
כמה זמן נשאר כל סוג סם בגוף?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר