מגלגל...

האם מטופלים אמורים לתת טיפ לשליח קנאביס רפואי?

שליח של חברת השינוע "חפוז", שנכנסה לאחרונה לפעילות בענף הקנאביס הרפואי, דרש וקיבל ממטופלת טיפ עבור המשלוח החודשי. בעקבות המקרה משרד הבריאות יבחן קביעת נוהל חדש בנושא.

מ’, מטופלת קנאביס רפואי, טוענת כי שליח של חברת השילוח “חפוז” דרש ממנה בתוקף לקבל טיפ במעמד המשלוח החודשי של האספקה.

לדבריה היא כלל לא ידעה שהיא אמורה לתת טיפ והופתעה מהדרישה, אך לבקשת השליח הסכימה ונתנה לו טיפ בסך 20 שקלים.

מאז המקרה, לפני כשלושה חודשים, המשיכה מ’ לתת טיפ לשליחים מדי חודש, מאחר שחשבה שכך מקובל.

“לא נעים, אבל לא קלטתי שצריך לתת טיפ, ואז הוא ביקש ממני,” כתבה בפוסט בפורום קנאביס בפייסבוק. “זה קצת מעצבן כי תכלס לא הייתי עושה משלוחים בכלל אם היתה אופציה”.

“בסך הכל כולל היום נתתי טיפ כבר 4 פעמים,” היא מוסיפה. “אבל ניחא לגבי השאר, הם היו נחמדים ולא ביקשו, רק הראשון דרש את זה בפירוש. זה שהגיע היום היה אפילו די מופתע מהטיפ”.

לדברי גורם בענף “זכותם של המטופלים לתת טיפ לשליח אם הם מוצאים לנכון אבל לא סביר ששליח ידרוש דבר כזה”.

יש לציין שחלק מהחברות גובות מהמטופלים 100 ש”ח עבור המשלוח, בעוד אחרות מאפשרות משלוח בחינם כלול במחיר. בכל מקרה שכרו של השליח אינו מבוסס על טיפים אלא על שכר חודשי קבוע.

משרד הבריאות לא קבע נוהל בעניין זה, אך בעקבות פניית מגזין קנאביס הודיע כי יבחן את הנושא. “הנחיות משרד הבריאות לא מתייחסות לנושא זה,” נמסר. “נבחן, ואם צריך, נוציא הנחיות.”

מחברת “חפוז” מסרו בתגובה כי “אין כל חובה לתת לשליח תשר, זה עיניין אישי. אנו משלמים לעובדנו משכורת מלאה והם אינם מתפרנסים מתשר. אם יוברר כי אכן המשנע ביקש תשר מלקוח אנו רואים זאת בחומרה והכסף יוחזר למטופל/ת. בנוסף עבודתו תופסק לאלתר”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר