האם מותר לעשן קנאביס על פי התורה?

האם מתירה היהדות לעשן קנאביס? ומה ההבדל בין קפאין למריחואנה? סרטון קצר נותן את כל התורה על רגל אחת, ובקצרה: מותר, אבל זה לא חוקי. צפו:

https://www.youtube.com/watch?v=L4ed79D9FUw

אחרי הסרטון שהפיקו על ההיסטוריה של הקנאביס בישראל (צפו כאן) ובעקבות הסרטון החדש של הרב שמעשן מריחואנה (צפו כאן) מפרסמים עובדי תאגיד השידור בהקמה ‘כאן’ סרטון-קנאביס נוסף, הפעם בשאלת היתר השימוש בקנאביס על פי היהדות.

“לפי ההלכה זה מותר היות וזה כשר, מה גם שכתוב ‘כל עשב השדה לכם יהיה’,” מסבירים ב’כאן’ ומפרטים כי האיסורים שבכל זאת ניתנו במהלך הדורות על ידי פוסקי הלכה הסתמכו בעיקר על הטענות כי הקנאביס מזיק לבריאות, מקלקל את הדעת, גורם לתאווה ו’מצער אביו ואמו’.

“אבל, הוכח מדעית שהקנאביס אינו מזיק לבריאות כל כך כמו שחשבו, ואף להפך, נכנס לסל התרופות למי שצריך שאכטה של חומר טוב במקום כדור כימי,” הם אומרים. “המחקרים גם לא הגיעו למסקנה שקנאביס ממכר ובזה הוא אולי טוב יותר מסיגריה רגילה ורעילה או מכוס קפה שממכרת לקפאין.”

עם זאת מודגש כי “היות והחיים מלאים אתגרים וקשיים עלינו להתמודד איתם ולא לברוח מהמציאות בעזרת עזרים חיצוניים, ובעצם בשביל להיות מאושר ומסופק בחיים יש לנו את האמונה בהשם ועבודה פנימית רוחנית שאדם צריך לעשות עם עצמו”.

גם זה בטח יעניין אותך

הכל תלוי במינון מוסבר: “לא מצאנו כל איסור לשתות כוסית מחייה כשיש אירוע שמח או כשרוצים להרגיש טוב, אבל להיות תחת השפעת אלכוהול כל היום זה ודאי מזיק לבריאות ואם מחשבים את כל הנתונים הללו אין אפשרות לאסור שימוש בקנאביס אם נעשה במינון הנכון והרצוי לכל אחד ואחת.”

“עישון קנאביס הוא די דומה לשתיית יין משובח,” מסכמים, “אבל מאחר וקנאביס לא חוקי בישראל ואם אתם מחשיבים את החוקה בישראל כדין תורה, אז נגמרה הקושיה – גראס אסור. ולכן אם אתם רוצים להיות יהודים כשרים ומאושרים יחד, אין לכם מה לעשות אלא להתפלל ללגליזציה.”

ראו עוד:
האם הרמב”ם היה תומך בלגליזציה?
למה חוגגים את ה-20 באפריל ואיך זה קשור ליהדות
חב”ד: “אלכוהול מסוכן בהרבה ממריחואנה”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר