מגלגל...

האם לראשונה מתה אישה מהרעלת קנאביס?

ה’טלגראף’ מדווח הבוקר כי אשה בשנות ה-30 לחייה נמצאה מתה בחדרה לאחר מה שנראה כמוות כתוצאה משימוש במריחואנה. כמובן שייתכן מאוד והיא מתה פשוט מדום לב, אבל הפתולוג החליט לקבוע כי מדובר במוות כתוצאה משימוש בקנאביס.

“אם לשלושה הפכה כנראה לאשה הראשונה בבריטניה שמתה ישירות מהרעלת קנאביס,” נכתב בדיווח שפורסם הבוקר ב’טלגראף’ הבריטי. “ג’מה מוס, בת 31, התמוטטה בחדרה לאחר שעישנה קנאביס אשר הוביל לעלייה ברמות הסם בדמה.”

בדיקות שנערכו באיבריה של מוס לא מצאו כל בעיה, על אף שעל פי הדיווח ישנה סברה שהמוות נגרם בגלל דום לב, שנגרם מהרעלת הקנאביס. מותה של מוס נרשם תחת ‘הרעלת קנאביס’ והפתולוג שבדק את גופתה קבע כי מדובר במוות כתוצאה משימוש יתר בקנאביס.

דייויד ריינס מהאיגוד הבריטי למניעת שימוש בסמים אמר: “זה מאוד נדיר ובלתי רגיל שפתולוג יקבע סיבת מוות עקב שימוש יתר בקנאביס. ב-40 שנים מעולם לא נתקלתי במקרה מוות כתוצאה משימוש בקנאביס לבדו. היו מקרים בהם עורבב השימוש בקנאביס עם סמים אחרים או אלכוהול.”

“נהוג לומר שקנאביס אינו גורם למוות וכי המשתמש ירדם הרבה לפני שיגיע לכמות הנדרשת שתוכל להרוג אותו,” הוסיף, “אבל המקרה הזה יכול לשמש כאזהרה שאכן קנאביס יכול לגרום לנזק רציני. ידוע שהוא גורם להתגברות בלחץ הדם ובימים אלו הוא מהונדס להיות חזק מאוד.”

ג'מה מוס
ג’מה מוס

גברת מוס נהגה להשתמש בקנאביס באופן קבוע במהלך חייה הבוגרים, אבל הפסיקה את השימוש בו במשך שנתיים לפני שמתה באוקטובר 2013. היא החלה להשתמש שוב כדי לעזור לעצמה עם בעיות השינה מהן סבלה בגלל בעיות דיכאון וחרדות שנגרמו לאחר הפרידה מבן זוגה.

גם זה בטח יעניין אותך

על פי הדיווח נהגה מוס לעשן כחצי ג’וינט ביום, ממש לפני השינה. חברתה, זארה היל, סיפרה כי היא ומוס עישנו יחד קנאביס בשווי 33$ דולר בערך במהלך השבוע שקדם למותה. “היא נהגה לעשן קנאביס בשווי של כמאה דולר בשבוע,” סיפרה היל למשטרה.

בליל ה-28 באוקטובר 2013 נכנסה מוס, אם לטיילר בן ה-15 וטסיה בת ה-8, למיטתה, אחרי שעישנה ג’וינט. היא נמצאה בבוקר למחרת על ידי חברתה של בנה הצעיר, כשהיא אינה מגיבה. הצעירה הזמינה אמבולנס והרופא שהגיע למקום נאלץ לקבוע את מותה.

חצי ג’וינט נמצא מתחת לגופתה של מוס וחבילה ובה עלים ירוקים וחומים של מריחואנה נמצאה בתיק היד שלה. נתיחה שלאחר המוות לא מצאה כל סימנים לא נורמליים שהם בגופתה של מוס.

ד”ר קודאיר חוסין, הפתולוג, אמר לחוקרים כי בדמה של מוס נמצאו כמויות ממוצעות עד גבוהות של קנבינואידים ואמר כי “בדיקה פיזית של איבריה השונים, כולל הלב והכבד, לא הראו כל סימנים לא נורמליים שעלולים היו לגרום למותה. כמות הקנבינואידים בדמה היתה בין 0.1 ל-0.15 מיליגרם לליטר דם, אשר נחשבים לכמות ממוצעת עד גבוהה.”

“הסתכלתי ברישומים הרפואיים ונראה כי זהו דבר ידוע שקנאביס הוא בעל רעילות מאוד מאוד נמוכה,” אמר. “אבל ישנם דיווחים שטוענים שקנאביס עלול להיחשב כגורם למוות בגלל שעלול לגרום לדום לב.”

עוד צויין בדיווח כי מוס סבלה מדיכאון ונהגה ליטול תרופות מרשם כדי להתמודד איתו, אך הודגש כי היא לא נטלה את התרופות בזמן המוות.

האם דום הלב נגרם בגלל השימוש בקנאביס או בגלל כל סיבה אחרת שהיא? הפתולוג קבע כי מדובר בשימוש בקנאביס. אנחנו מרשים לעצמנו להטיל ספק בקביעה זו.

ראו: כמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר?
ראו: אילו סמים הורגים הכי הרבה אנשים?
ראו: נמחץ למוות תחת חצי טון מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר