האם לסוחרי טלגראס יש “חפרפרת” במשטרה?

בסטטוס שפורסם בפייסבוק בשבוע שעבר ונחשף לעשרות אלפים ברשת, טענו מנהלי פרוייקט ‘טלגראס’ כי מקור יודע דבר “מבפנים” מסר להם על מבצע משטרתי בצפון הארץ למעצר סוחרים. בעקבותיו הורו לחברים בפלטפורמה להימנע מפעילות. הבוקר (א’) מוסרת המשטרה הכחשה גורפת לקיומו של מבצע כזה.

בדף הפייסבוק של פרויקט ‘טלגראס‘, המאפשר מזה מספר חודשים סחר חופשי לחלוטין בקנאביס בישראל, פורסם באמצע השבוע שעבר (ג’) סטטוס מפתיע למדי בו דווח על “חפרפרת” במשטרה שמסרה מידע סודי על מבצע שעתיד להיערך בצפון הארץ למעצר של סוחרים.

חפרפרת במשטרה
חפרפרת במשטרה? הדיווח שהגיע לידי מנהלי טלגראס בדבר המבצע (לחצו להגדלה)

בסטטוס צוינו פרטים מדויקים למדי, כולל מטרת המבצע, מספר השוטרים המשתתפים בו ואפילו סכומי הכסף שניתנו לסמויים כדי שאלו ירכשו קנאביס מסוחרי ‘טלגראס’.

“היום באחת עשרה בבוקר יצא מבצע משולב של בלשי מחוז זבולון וקציני מצ״ח מרכז בניסיון לתגבר את פעילות המשטרה בצפון, בדגש על סוחרי טלגראס,” נכתב.

“למבצע יצאו ארבעה זוגות של בלשים וקצינים, מצוידים בתקציב של שמונת אלפים שקל לקניות עד חמישים גרם, רק שאנחנו את הפרטים קיבלנו כבר בעשר בבוקר, קצת לפני התדריך, ומאות סוחרי צפון קיבלו אזהרה מדויקת ומפורטת, כולל ממי להיזהר. וזו הסיבה שהיה לכם יום יבש בצפון היום.”

“המבצע נגמר לפני שעתיים ומאות הסוחרים שלנו בצפון חוזרים לפעולה,” הוסיפו. “עדיין אין לנו מידע על עצורים, אבל האמת שאנחנו ממש לא דואגים – משטרת ישראל, אנחנו צעד אחד לפניכם, ובמסה אדירה שפשוט אי אפשר לעצור. תוותרו.”

הסטטוס זכה כאמור לחשיפה גבוהה ביותר עם למעלה מ-1,400 לייקים ומאות תגובות ושיתופים, אך במשטרה – יש שיגידו כצפוי – מכחישים לחלוטין את המידע.

“לא היה ולא נברא,” מסרה הבוקר (א’) המשטרה בתשובה לפניית המגזין בנושא. “הנושא כלל אינו מוכר למשטרת ישראל, כך גם באשר ל’מבצע’ שכביכול היה.”

בתגובות לסטטוס שיבחו הגולשים את החשיפה:

יחד עם זאת היו גם אלו שחששו שהמשך ‘התגרות’ במשטרה תוביל לסגירת הפרויקט, זאת כשעד כה נראה שהמשטרה חסרת אונים בהתמודדות עם הכמויות והקצב של הדברים, למרות הבטחותיהם לעצור את הסוחרים.

הסטטוס המלא שפורסם:

ראו גם:
שוטר לשעבר מסביר מדוע הוא תומך בלגליזציה
הסוחרים בטלגראס מדברים לראשונה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר