מגלגל...

האם לגליזציה תוביל לשימוש במזרקי מריחואנה?

האם בקרוב נהיה עדים לתופעת שימוש במזרקים להזרקת מריחואנה לדם? כן, אם תשאלו את ד”ר כריסטיאן ת’ארסטון שפירסם את האזהרה בטור שפירסם הבוקר באתר הבית שלו.

ד”ר כריס ת’ארסטון מוכר כאחד המתנגדים הבולטים ללגליזציה של קנאביס בארה”ב. הוא מקיים הרצאות בשם “10 סיבות מדוע יש להתנגד ללגליזציה“, הוא היה חבר בוועדה המייעצת של הצעת חוק 64 ללגליזציה בקולורדו ואחד הבולטים בארגון SAM הקורא להתנגד ללגליזציה בארה”ב.

כריס ת'ארסטון
כריס ת’ארסטון

במהלך השנים דואג ד”ר ת’ארסטון להביע את התנגדותו ללגליזציה ו/או לשימוש כלשהו בקנאביס בכל הזדמנות. הבוקר התעלה אפילו על עצמו כשבפוסט שפירסם באתר הבית שלו, הזהיר את הקוראים כי במידה ויעברו חוקי לגליזציה של מריחואנה, לא רחוק היום שבו נהיה עדים לתופעה בה אנשים מזריקים THC לדם.

“התחלתי לחשוב על הנושא הזה בשנת 2004 כשעמיתי, ד”ר ווילסון קומפטון, פירסם מאמר בו טען שהשימוש במריחואנה ברחבי ארצות הברית נשאר זהה במהלך השנים, אך תופעות הלוואי של השימוש – כמו התמכרות – הולכות ומתגברות ככל שחולף הזמן.”

בפוסט שפירסם באתר האינטרנט שלו טוען ת’ארסטון כי רמות ה-THC עלו באופן חד במהלך 40 השנים האחרונות. “בשנות ה-60 וה-70 כמות ה-THC במריחואנה עמדה על 2% אחוזים,” הוא כותב. “היום, הם מגיעים בקלות עד ל-10% אחוזים, כשבזני קנאביס רפואיים, כולל כאן בקולורדו, ניתן למצוא עד ל-40% אחוזי THC.”

“בשנת 1991, 8% אחוזים מתלמידי בתי הספר התיכוניים בארה”ב הודו כי עישנו מריחואנה במהלך החודש האחרון ו-0.9% אחוז דיווחו על שימוש יומיומי,” הוא מספר. “בשנה שעברה נרשמו נתונים של מעל ל-15% אחוזים שהודו בצריכת מריחואנה בחודש האחרון וכ-3.5% אחוז שצורכים מריחואנה באופן יומיומי – עלייה משמעותית ביותר בתוך 20 שנים בלבד.”

על אף שמריחואנה הוכחה זה מכבר כחומר שאינו עונה להגדרה של התמכרות, ת’ארסטון מתעקש: “אני לא חושב שיש מישהו במיינסטרים המדעי היום שאינו מסכים שמריחואנה היא ממכרת,” הוא אומר. “החומר הזה עובד על אותו אזור במוח כמו חומרים ממכרים אחרים. אנחנו יודעים היום שזו לא רק התמכרות פסיכולוגית אלא התמכרות פיזית ממש שאינה פחותה מההתמכרות לסיגריות.”

את הטיעון הוא מבסס על מחקר שערך במעל ל-5,000 דגימות שתן של תלמידים בני 13 עד 19, שנלקחו ממשתנות ציבוריות בבתי ספר במדינה. “כפי שניתן לראות בגרף, משנת 2007 ועד שנת 2009, הממוצע עמד על 358 ננוגרם למיליליטר שתן כשבשלוש השנים הבאות עומד הממוצע על 536 ננוגרם למ”ל.”

“אני חושב שבהחלט יש מקום רב לדאגה – נראה כי אנשים משתמשים ביותר ויותר מריחואנה ומציגים נתוני התמכרות קשים יותר,” מסכם ת’ארסטון. “חוששני שהיום כבר סביר להניח כי בקרוב נראה אנשים מזריקים THC ישירות לדם כדי להרגיש ‘היי’ חזק יותר – במיוחד אם תהיה לגליזציה מלאה בארה”ב.”

צפו: ת’ארסטון מסביר מדוע התנגד לחוק 64 ללגליזציה בקולורדו

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר