האם חשוד מרכזי בפרשת פרומדיס חזר לפעילות דומה בשם אחר?

הודעות SMS שנשלחו בימים האחרונים לטלפונים של מטופלים, מציעות שירות לניפוק רישיון קנאביס רפואי בשם One Medical ומפנות למספר הטלפון של אחד הבולטים שבחשודי פרשת פרומדיס. הוא מצידו מכחיש שחזר לפעילות וטוען שההודעות נשלחו אוטומטית ללא שליטתו

האם מי שנחשד על ידי המשטרה כבורג מרכזי בפרשת פרומדיס שהתפוצצה בדצמבר 2022 ובמסגרתה נטען שנופקו אלפי רישיונות לשימוש בקנאביס רפואי בניגוד לנהלים תוך עבירות לכאורה של שוחד לרופאים, הלבנת הון, תיווך סמים, רישום כוזב ועוד, חזר לפעילות עסקית בתחום?

בימים האחרונים קיבלו מטופלים שפנו בעבר לחברת פרומדיס, הודעת SMS לטלפון שלהם עם הצעה לשירות ניפוק רישיונות קנאביס רפואי בשם One Medical. ההודעות מפנות את המעוניינים למספר טלפון של אוהד ממו, מהבולטים שבחשודים בפרשה, שעדיין פעיל.

בהודעות מוצע השירות בתמורה ל-3,400 ש”ח לרישיון חדש ו-1,990 ש”ח לחידוש רישיון קיים. גם אתר האינטרנט של One Medical נראה פעיל, ובו מוצגת למתעניינים הבטחה מפתה במיוחד – הנפקת רישיון קנאביס רפואי “תוך 24 שעות” ו”ללא צורך בעבר רפואי”.

הודעות SMS שנתקבלו לאחרונה עם הצעה לניפוק רישיונות קנאביס רפואי מפנות למספר טלפון של אחד החשודים בפרשת פרומדיס
הודעות SMS שנתקבלו לאחרונה עם הצעה לניפוק רישיונות קנאביס רפואי מפנות למספר טלפון של אחד החשודים בפרשת פרומדיס

הבטחות אלה לרישיון בהליך מקוצר תוך 24 שעות ללא כל צורך ברקע רפואי כלשהו, מרמזות על כך שגם במקרה של One Medical, התהליך נעשה לכאורה שלא בהתאם לנהלי משרד הבריאות, כפי שטוענת המשטרה שנעשה גם בפרשת פרומדיס.

עם זאת, לטענת ממו בשיחה עם מגזין קנאביס השבוע, הוא אינו מפעיל את השירות הזה כבר. לדבריו, הוא אמנם ממשיך להפעיל את מספר הטלפון שמופיע בהודעות ה-SMS שנתקבלו לאחרונה, אבל זה נעשה רק כדי לקבל תלונות מאנשים ששילמו לו בעבר ומעוניינים בכספם חזרה.

לדבריו, הודעות ה-SMS נשלחו באופן אוטומטי ללא שליטתו. “מדובר בקמפיינים של סמסים שהוקמו שנה קדימה, מדצמבר 2022 עד דצמבר 2023, ואין לי יכולת לעצור את זה”. גם לגבי אתר האינטרנט, הוא מסביר כי האתר הוקם בשנת 2022 בעת שעבד בפרומדיס ושכיום אין לו גישה אליו.

בדיון שנערך בחודש שעבר בבית המשפט, לקראת החלטה האם להגיש כתבי אישום בפרשה, גם כנגדו, טענה המשטרה כי במסגרת פעילות פרומדיס ממו “הקים מיזם עברייני של הלבנת הון שבעזרת אחרים העביר כספים במזומן אליו ואל אמו בהיקף של כ-1.2 מיליון ש”ח”.

ממו דוחה את הטענות הללו בתוקף ומכחיש את ההאשמות נגדו. לדבריו כעת, “כלל הלקוחות של פרומדיס היו מטופלים ע”י סיוון בלבד. כלל הרישיונות בתקופת פרומדיס היו כדת וכדין לאחר שרופאים מקצועיים בחנו את החומרים. אני דוחה בשתי ידיים כל טענה שנטענת לגביי או לגבי חוקיות עבודתי.”

בנוגע לטענות שעלו מצד מטופלים שהעבירו תשלום לקבלת רישיון קנאביס רפואי ונותרו ללא הרישיון וללא הכסף בעקבות המעצר של מנהלי ועובדי פרומדיס, ממו מסביר כי “כל מי שקיבלתי ממנו כסף אליי אישית – כספו הוחזר. יש לקוחות ששילמו לפרומדיס באשראי, בהעברה בנקאית, וזה הכסף של סיוון ולא שלי.”

“אני שימשתי כמתווך בין הלקוחות לבין פרומדיס, זה כבר לא סוד,” הוא מסביר כעת. “אבל בכל זאת – אותם לקוחות שהגיעו דרכי, הכל רשום ומסודר – ברגע שתיגמר הפרשה אתבע את סיוון להחזיר ללקוחות את כל הכספים אם בית משפט לא יעשה זאת קודם”.

לסיכום הוא אומר, “מי שהעביר כסף לפרומדיס, אמרתי לו שזה יצטרך לחכות עד שבית משפט יחליט מה עושים עם הכספים שתפוסים. אני מאמין ומניח שסיוון תעשה את הדבר הנכון ותחזיר את הכסף לכולם – גם סיוון היא בן אדם מאוד ישר תהיה בטוח”.

במקרה, בלי קשר, השבוע נחשף כי פירצה באתר משרד הבריאות איפשרה לכל אחד להגיש בקשות לרישיונות קנאביס רפואי ללא סמכות ותוך התחזות לרופאים, מה שהעלה שאלה האם פרצה זו איפשרה גם לאלמונים לנפק רישיונות “תוך 24 שעות” ו”ללא צורך בעבר רפואי”. משרד הבריאות טוען כי הדבר נמצא בחקירת משטרה.

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר