מגלגל...

האם חולי פוסט טראומה יקבלו קנאביס רפואי?

וועדת ההתוויות של משרד הבריאות, שעתידה לקבוע האם הסובלים מפוסט טראומה יקבלו אישור שימוש בקנאביס רפואי, תתכנס ביום חמישי הקרוב (26.12) – זאת לאחר דחייה של חודש ימים.

לפני כחודש היתה אמורה להתכנס וועדת ההתוויות של משרד הבריאות בכדי לדון בשאלה האם להכניס את הפוסט טראומה (PTSD) לרשימת המחלות המזכות בקנאביס רפואי (רשימת ההתוויות – נוהל 106). כפי שדיווחנו אז, הוחלט לדחות את הוועדה למועד מאוחר יותר. השבוע תתכנס כאמור הוועדה. עשרות אלפי חולי פוסט טראומה מצפים בכליון עיניים לתשובה חיובית.

בועז לב
בועז לב, סמנכ”ל משרד הבריאות

כזכור, וועדת ההתוויות מתכנסת אחת לחודשיים בערך בכדי לדון בהכנסתן של מחלות לרשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי. כך היה בחודש יולי השנה כאשר נידונה מחלת הגלאוקומה וכך היה לפני כחודשיים כאשר נידונה מחלת הפיברומיאלגיה.

בשני המקרים, כצפוי, החליטה הוועדה לדחות את הסובלים מהמחלות מלקבל קנאביס רפואי ועל אף שסמנכ”ל משרד הבריאות, בועז לב, הודיע בשידור חי כי הגלאוקומה נכנסה להתוויות, בדיקה נוספת של כתב מגזין קנאביס הוכיחה שלא כך הדבר.

כפי שדיווחנו בלעדית במגזין, במהלך השבוע שעבר התכנסה הוועדה שוב בכדי לדון בעניין חולי האיידס. בוועדה הוחלט לבטל את האישורים הניתנים לחולי האיידס ולהוציא את המחלה מרשימת ההתוויות. “המחלה שינתה את אופייה והיא אינה קטלנית אלא כרונית,” נמסר אז ממשרד הבריאות. “התופעה הקשה של wasting (ירידה קיצונית במשקל אשר בעקבותיה ניתן האישור הרפואי לקנאביס) כבר אינה חלק מהמחלה.”

כאמור, ביום חמישי הקרוב, 26.12, תתכנס וועדת ההתוויות שוב בכדי לדון בשאלה האם לעזור לעשרות אלפי הסובלים מפוסט טראומה בישראל ולאשר גם להם שימוש בקנאביס רפואי.

פרק 3 של “שאיפות גדולות” ששודר בשבוע שעבר הוקדש כולו לעניין הפוסט טראומה. צפו כאן.

ראו: איך עוזרת המריחואנה לסובלים מפוסט טראומה
ראו גם: מחקר: מריחואנה לטיפול בפוסט-טראומה
ראו גם: משרד הבריאות: לא מאשרים קנאביס לנפגעות אונס ותקיפה מינית

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר