מגלגל...

הקנאביס יפיל את הממשלה? רע”מ: “בוחנים את החוק”

האם הצעת חוק להפסקת הפללת צרכני הקנאביס מסכנת את קיומה של הממשלה החדשה? ח"כ מיקי זוהר טוען שכך אמר לו יו"ר רע"מ מנסור עבאס בעצמו. עבאס מכחיש וטוען: "אנחנו בוחנים את החוק". ח"כ שרן השכל, יוזמת החוק, לא מכחישה. ומה יעשו הח"כים בליכוד?

החוק לאי הפללת צרכני קנאביס יפיל את הממשלה? כך לפחות טוען ח”כ מיקי זוהר (הליכוד), שמתעקש מזה כשבועיים שיו”ר מפלגת רע”מ, מנסור עבאס, אמר לו בעצמו שאם חוקי הקנאביס יקודמו רע”מ תפיל את הממשלה.

“הם משקרים,” טוען הבוקר (א’) ח”כ זוהר, כפי שטען גם בשבוע שעבר. “החוק לא יעלה להצבעה במליאה כי רע”מ לא יסכימו להעלות את זה”. לשאלה האם הליכוד יצביע בעד ההצעה השיב זוהר: “אני מניח שכן”.

מנגד, יו”ר רע”מ, ח”כ מנסור עבאס, מכחיש את הדברים של ח”כ זוהר. “לא היה ולא נברא,” אמר לפני שעה קלה בתשובה לפניית מגזין קנאביס.

מנסור עבאס (צילום: דוברות הכנסת)
“בוחנים את החוק”, מנסור עבאס (צילום: דוברות הכנסת)

כשנשאל האם רע”מ תתמוך בהצעת החוק שאושרה היום בועדת שרים ועתידה לעלות להצבעה במליאה השיב ח”כ עבאס: “אנחנו עוד בוחנים את החוק”.

ח”כ שרן השכל (תקווה חדשה), יוזמת ההצעה, שעומדת על כך שהחוק יאושר סופית עד אמצע חודש ספטמבר 2021, לא מכחישה את הטענות אך מסרבת לפרט. מלשכתה נמסר רק: “אין תגובה”.

למרות הערכתו של ח”כ זוהר שהליכוד יצביע בעד הצעת החוק, עד כה המפלגה עצמה מסרבת להשיב לפניות בשאלה זו. גם חברי הכנסת המזוהים עם האג’נדה, אמיר אוחנה, גלית דיסטל אטבריאן, יואב קיש וניר ברקת, מסרבים בינתיים להשיב לפניות בעניין זה.

עד כה היה נראה שהצעת החוק תמשיך בהליך החקיקה ותעלה להצבעה בקריאה טרומית במליאת הכנסת כבר השבוע, אך לפי הדברים הבוקר ייתכן שהיוזמה תידחה לפחות במעט אם כי אין לכך עדיין כל גיבוי רשמי.

בהצבעה הבוקר הצביע שר הדתות מתן כהנא ממפלגת ימינה ‘נמנע’. נציג משרד הרווחה טען כי המשרד מתנגד לחוק “כיוון שסמים קלים מדרדרים לסמים קשים”, אך שר הרווחה מאיר כהן שלא נכח בדיון סירב להשיב בעניין זה לפניית מגזין קנאביס.

כפי שפורסם לראשונה במגזין קנאביס, הממשלה אישרה הבוקר את הצעת החוק שקוראת לבטל את ההפללה כלפי עבירות החזקת קנאביס בכמות של עד 50 גרם תפרחות או חשיש, ועד 15 זרעים, וכן להתיר CBD בחוק לכל שימוש.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר