האם גילוי עריות צריך להיות חוקי?

סרט דוקומנטרי בשם: “גילוי עריות – הטאבו האחרון” המשודר בערוץ 8 מביא נקודת מבט מרעננת על אחת הסוגיות השנויות ביותר במחלוקת בעולם המערבי כיום – צפו בסרט המלא

גילוי עריות, מונח המתאר קיום יחסי מין בין קרובי משפחה, היא תופעה הנחשבת לדוחה ומוקצית בקרב רוב הציבור בחברות המערביות, גם אצל הליברליות ביותר שבהן. אנשים אשר מפרים את הטאבו הזה, מסתכנים בהפרה של קוד חברתי ותרבותי נוקשה ביותר, בנוסף לעבירה הפלילית האוסרת את היחסים על-פי חוק ברוב המדינות הדמוקרטיות בימינו.

סרטם הדוקומנטרי של ניקול פרסל וניק אלמארק, “גילוי עריות – הטאבו האחרון”, חושף את סיפורם של מספר זוגות המקיימים יחסים רומנטיים מלאים על אף קירבה גנטית ממעגל ראשון השוררת ביניהם. הסרט מעלה לדיון ציבורי תופעה לא מוכרת באופן יחסי המכונה: “GSA – Genetic sexual attraction”.

המונח “GSA” מתייחס לתופעה ספציפית בה קרובי משפחה לא גדלו יחד ולא הכירו אחד את השני עד גיל מאוחר, כאשר בשלב מסוים כשדרכיהם נפגשו לראשונה החלה להירקם ביניהם מערכת יחסית מעט שונה ממערכת יחסית “רגילה” בין קרובי משפחה.

ראו גם: פושעי ההפללה לדין!

גם זה בטח יעניין אותך
פטריק ישב שנתיים בכלא הגרמני כעונש על ארבעת הילדים שעשה עם אחותו
פטריק ישב שנתיים בכלא הגרמני כעונש על ארבעת הילדים שעשה עם אחותו

יכול לקרות לכל אחד

בשנים האחרונות יותר ויותר מומחים מקדישים תשומת לב יתרה לתופע ה-GSA ומנתחים את הסיבות והגורמים להופעתה. זה אמנם עשוי לעורר סלידה אצל חלק מהאנשים, אולם חשוב להבין שכל מפגש של קרובי משפחה בוגרים, אשר גדלו במשך שנים בנפרד (לעיתים אפילו ללא ידיעה על קיומם של אותו אח/אחות/אבא/אמא), עלול לעורר תגובת GSA. בעולם ישנם ארגונים סוציאלים המתעסקים בתחום האימוץ אשר מכירים גם כן את התופעה ודואגים ליידע כל אדם מאומץ המבקש להתחקות אחר מקורותיו המשפחתיים על האפשרות הזו.

בין יתר הזוגות ניתן לראות את הזוג האוסטרלי ג’ון דייוס (61) וביתו ג’ני (39) אשר מנהלים מערכת יחסים רומנטית ואפילו הביאו לעולם תינוקת יחדיו. הסיפור התפרסם לראשונה בתכנית “60 דקות” ועורר תהודה בינלאומית סביב הנושא. הזוג מתאר את המאבק להכרה שלהם כזוג ברמה החברתית בנוסף למאבק ברמה המשפטית/פלילית שהם נאלצים להתמודד איתו – כולל תיאורים של פשיטות משטרתיות על הבית ומעצרים באישון לילה.

כשלוקחים בחשבון את העובדה שעד לפני כמה עשרות שנים גם משכב זכר היה לא חוקי, וכל הומו היה נתפס בעיני החברה כסוטה מין – אולי כדאי לגלות קצת יותר סובלנות כלפי זוג אנשים בוגרים שמבצעים את הכל בהסכמה הדדית ובסופו של יום גם לא פוגעים בחברה סביב בשום צורה שהיא…

למעבר לצפייה בסרט הדוקומנטרי המלא – לחצו כאן.

ראו גם: עזבו את מיסטר נייס גאי בשקט!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר