בקרוב: הקופי-שופ הגרמני הראשון במרכז ברלין?

פוליטיקאית חברת המפלגה הירוקה מתכננת את הקמתו של הקופי שופ הגרמני הראשון ברובע קרויצברג במרכז העיר ברלין.

הכל על קנאביס בברלין לחצו: קנאביס ברלין.

האם בקרוב נוכל להיכנס לחנות בברלין ולקנות כמה גרמים של מריחואנה חוקית בדומה לקופי-שופס באמסטרדם? זוהי התכנית של מוניקה הרמן, פוליטיקאית מהמפלגה הירוקה בגרמניה ומי שניצחה לאחרונה בבחירות לראשות רובע קרויצברג. מטרת התכנית היא להיפטר מבעיות האלימות והסחר בסמים שמתרחשות יום יום באזור פארק גרליץ (גורליצר) המפורסם בעיר (Gorlitzer Park).

הפארק הוא אחד מאתרי התיירות הבולטים ברובע קרויצברג, הנחשב לאחד האזורים התוססים והססגוניים בברלין. הרובע הוא אחד ממקומות הבילוי המועדפים בברלין, בעיקר בסביבת רחוב ברגמנשטראסה המפורסם, אשר עשיר בברים מיוחדים ושלל בתי קפה. הרובע גם מפורסם במספר רב של מסעדות טובות, ביניהן גם מסעדות מזרחיות איכותיות.

פארק גרליץ (גורליצר)
פארק גרליץ (גורליצר)

הפארק, שגודלו קרוב ל-60 דונם, הפך בשנים האחרונות למרכז של סחר בסמים. כמעט בכל פינה בפארק ניתן למצוא מישהו (בעיקר פליטים מאפריקה שמנסים לעשות כסף) שימכור לך משהו (בעיקר סמים) והמשטרה, שמעריכה את המספר בכ-60 עד 100 סוחרים בכל רגע נתון, עסוקה כל יום ברדיפה אחריהם.

מוניקה הרמן
מוניקה הרמן

מוניקה הרמן, שעתידה להיכנס לתפקיד ראש הרובע, מתכננת כעת לפעול להקמת חנויות מוסדרות ומפוקחות לממכר מריחואנה וחשיש באזור הפארק, בדומה לקופי שופס המפורסמים של אמסטרדם.

“אני דוגלת בגישה של חשיבה על פתרונות יצירתיים מחוץ לקופסה,” אמרה הרמן. “קופי שופ מסודר בדומה לאלו הקיימים באמסטרדם, הוא רעיון שכזה.”

“המרדפים והמעצרים שמבצעת המשטרה באזור הפארק לא באמת פותרים את הבעיה,” הוסיפה. “הסוחרים חוזרים מיד לאחר שהשוטרים עוזבים את המקום או לחילופין עוברים למכור את הסמים במקום אחר בעיר.”

על אף שסחר ומכירת מריחואנה וחשיש בגרמניה מוגדרים כעבירה, הרמן טוענת שישנה אפשרות חוקית להקים מרכז מסודר לממכר סמים בחסות החוק ובפיקוח המדינה.

ראו גם: מחאת לגליזציה בגרמניה: פעילים פיזרו זרעי קנאביס – שתילים צצים להם בכל פינה

מקור

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר