מגלגל...

האם ארדן יעצור את תכנית הקנאביס של ליצמן?

משרד הבריאות הקים ועדה חדשה והחל לקיים פגישות יזומות במטרה לקבוע תכנית ברורה להסדרת ענף הקנאביס הרפואי בישראל. נציג המשרד לבטחון פנים שעמד עד כה בראש ההתנגדות להרחבת הענף, מונה כנציג בועדה מטעם השר ארדן ומעורר את חששם של מגדלי ומטופלי הקנאביס הרפואי.

6 שנים אחרי שהוקם באופן רשמי ענף הקנאביס הרפואי בישראל, ובעקבות הוראת בג”ץ להסדיר את הנושא בהקדם, נערכו בשבועות האחרונים מספר פגישות סודיות של ועדה מיוחדת שהוקמה במטרה להסדיר את השוק באופן סופי.

מטרתה של הועדה החדשה היא הסדרת המכירה בבתי מרקחת – בהתאם להודעתו הדרמטית של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שאמר כי בקרוב קנאביס יינתן במרשם רופא ובבתי מרקחת. “יש גם היום בתי מרקחת שנותנים כל מיני תרופות אחרות כמו מורפיום, אז יש סדר וגם בזה נעשה סדר,” אמר ליצמן והחל לפעול.

יואל הדר
יואל הדר, היועץ המשפטי של המשרד לבטחון פנים: “גרם נזק לחולים”

עם זאת, לצערם של מגדלי ומטופלי הקנאביס הרפואי בישראל, מונה השבוע לא אחר מאשר יואל הדר, היועץ המשפטי של המשרד לבטחון פנים, כנציגו של השר גלעד ארדן והמשרד לבטחון פנים בועדה המיוחדת – זאת בעקבות בקשה אישית של ארדן.

“אינטרסים כלכליים ומסע נקמה”

כעת גורמים בתחום מאשימים כי מדובר בנסיון לבטל את החלטתו של ליצמן לחלוקת קנאביס בבתי מרקחת ואף טוענים כי אינטרסים כלכליים עומדים מאחורי ההתנגדות.

הדר, מי שהיה האחראי על נושא הקנאביס במשרד מזה חמש שנים ולמעשה הינו “שארית” של השר הקודם יצחק אהרונוביץ’ ממפלגת ‘ישראל ביתנו’, הוא שעמד לכל אורך השנים בראש ההתנגדות להרחבת הענף – התנגדות שלאחרונה התייחס אליה ניצב לשעבר אליק רון כשאמר כי “לו היו נותנים לי לחקור את הנושא, יש אנשים שהיו יוצאים אזוקים.”

“יואל הדר גרם נזק אדיר לאלפי חולים בישראל,” מספר הבוקר גורם בכיר בענף לכתב המגזין. “הוא היה שותף בכתיבת התכנית להסדרת הענף שנדחתה בבגצ ולמעשה הוא מבצע היום מסע נקמה ברור, זאת לאחר שמנעו מחבר שלו לייבא את הקנאביס מחו”ל. הוא החל במסע נקמה אישי כנגד הענף כולו על חוליו ומגדליו כאחד.”

נסיון לייבא קנאביס מחו”ל

“יש בעיה עם האישיות עצמה,” אמר הבוקר גורם בענף בראיון בגלי צה”ל, “יואל הדר – לא רק שהוא מעורב בנושא, הוא מוביל אותו בסמכות השר הקודם אהרונוביץ’. הדר לא הצהיר על גילוי נאות שיש לו חבר טוב, רופא בכיר מאוד שהתחבר עם חברה עסקית בנסיון לייבא קנאביס רפואי מהולנד. כתוצאה מהלחצים והשקרים שפירסם יש בישראל עשרות אלפי חולים שיכלו לקבל קנאביס ולא מקבלים.”

“הדר עמד באופן אישי מאחורי סיכול עסקת הייצוא של קנאביס רפואי לצ’כיה והוא זה שמנע ומונע את כניסתם של חברי כנסת וגופי תקשורת מהארץ ומחו”ל לחוות הקנאביס הרפואי,” הוסיף, “הוא גם זה שעמד מאחורי הסירוב לצרף את מגדלי הקנאביס למועצת הצמחים.”

ארגוני חולים מתכוונים כעת לשלוח את כל החומרים שיש בידיהם באשר להתנהלותו הבלתי תקינה של יואל הדר ליועץ המשפטי לממשלה, לשר ארדן, לשר ליצמן ולגורמים רלוונטיים אחרים בממשלה. לטענתם נמצאות בידיהם עדויות נגד הדר – אפילו מצד גורמים לשעבר בתוך משרד הפנים עצמו.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר