מגלגל...

האם אזל המלאי בחברת הקנאביס של ברק

בניגוד לדיווחיה לבורסה על כך שברשותה 1 טון קנאביס שאמור להספיק לעד כ-7,000 מטופלים, שירות הלקוחות של חברת הקנאביס של אהוד ברק (קנדוק) טוענים בפני הפונים כי החברה לא קולטת מטופלים נוספים. החברה עצמה ממשיכה לטעון כי ברשותה מלאי זמין.

האם במבחן האמיתי הראשון שלו מאז שנכנס לענף הקנאביס הרפואי אהוד ברק, העומד כיום בראש חברת ‘קנדוק’, נכשל?

בדיווח שמסרה החברה ב-27.1 לבורסה טענה כי ברשותה 1 טון קנאביס רפואי זמין למכירה ולייצוא באופן מיידי – מה שאמור לפי חישוב ממוצע של 30 גרם בחודש להספיק לעד כ-7,000 מטופלים למשך 4 חודשים.

למרות דיווח זה לבורסה, שציין במפורש כי אותו מלאי זמין למכירה, בחברה מסרבים בימים האחרונים להמשיך לקבל מטופלים חדשים נוספים מאחר ולטענת שירות הלקוחות המלאי שברשותם איננו מספיק.

“כרגע אין באפשרותנו לקבל מטופלים חדשים, אנחנו מלאים,” טוענות המוקדניות בחברת ‘קנדוק’. “אנחנו לא אחראים על מה שאחרים מפרסמים אבל אין קבלת מטופלים אחרים. הכמות שיש לנו מספיקה רק למטופלים שלנו, להם אנחנו דואגים קודם, אתם יכולים לעבור לחברת ‘שאיפה לחיים’.”

כפי שנחשף לראשונה במגזין קנאביס, כ-8,000 מטופלי חברת ‘תיקון עולם’ הצורכים תפרחות קנאביס נאלצים בימים אלו למצוא בית חדש, זאת לאחר דיווח החברה על מחסור של 1.4 טון קנאביס רפואי שיימשך עד יולי 2019.

בעקבות ההודעה עידכן משרד הבריאות כי מטופלי ‘תיקון’ יכולים לעבור לאחת משתי החברות שמסוגלות לקבלן – שאיפה לחיים (BOL) וקנדוק (אינטרקיור).

BOL דיווחה למגזין קנאביס כי יכולה לקלוט עד 10,000 מטופלים חדשים וקנדוק דיווחה כאמור לבורסה על 1 טון זמין למכירה “הן למטופליה בגבולות מדינת ישראל והן לצורך ייצוא מחוץ לגבולות מדינת ישראל”.

עם זאת, למרות הדיווח הברור לבורסה, נציגי קנדוק במוקד הטלפוני מתעקשים כאמור גם אתמול וגם הבוקר (ג’) כי אין ביכולתם לקלוט עוד מטופלים, וזאת באופן גורף.

בחברה עצמה מבהירים כי למרות טענות מוקד הלקוחות שלהם בימים האחרונים, ברשותם אכן כן נמצא מלאי הקנאביס הזמין עליו דיווחו לבורסה.

איזה קנאביס אתה?

עם זאת החברה לא סיפקה הסבר המניח את הדעת לשאלה מדוע שירות הלקוחות מנע ממטופלים להצטרף והודיע להם כי החברה אינה מקבלת עוד מטופלים הזקוקים לאספקה.

“קנדוק מובילה בייצור פארמה גרייד קנאביס וקולטת עשרות רבות של מטופלים חדשים מדי יום באופן אחראי,” נמסר מחברת יחסי הציבור ששכרה קנדוק לאחרונה בתגובה לפנייתנו. “המידע על המלאי חוזר על עצמו יותר מפעם אחת, שחור על גבי לבן, בדיווחי החברה לבורסה”.

כאמור למרות דברים אלו שנמסרו מטעם קנדוק, ולאחר טענתם כי המלאי לא אזל וכי הם ממשיכים לקבל מטופלים, גם הבוקר במוקד הטלפוני ממשיכים הנציגים לסרב לקלוט מטופלים חדשים “עד הודעה חדשה”.

עד כה לא עידכן משרד הבריאות את חברת ‘תיקון עולם’ על כל שינוי בעניין הפניית מטופלי הקנאביס הרפואי לחברת קנדוק, והיא נותרה אחת האפשרויות אליהן קבע משרד הבריאות שניתן לעבור.

ממשרד הבריאות לא נמסרה תגובה.

* עדכון: בעקבות פרסום הידיעה חזר מוקד השירות של ‘קנדוק’ לקבל מטופלים חדשים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר