טוען...

האינדיאנים החלו לשתול קנאביס ברחבי ארה”ב

לפני חצי שנה אישר משרד המשפטים האמריקני לילידים-אמריקאים (אינדיאנים) לגדל או למכור מריחואנה. השבוע נשתל השדה הראשון על אף התנגדות הרשויות המקומיות. “השריף אמר לא לשתול יותר מ-25 עציצים כי אחרת הוא יעקור אותם, אז שתלתי 26,” מספר בן השבט המקומי.

בדצמבר 2014 הנחה משרד המשפטים האמריקני את התובעים הממשלתיים שלא למנוע משבטים של אינדיאנים לגדל או למכור מריחואנה בשטחים הריבוניים שלהם, השמורות, גם בתוך מדינות בארה”ב שאוסרות על כך – כל עוד ימלאו אחר ההנחיות שנקבעו: לא לספק קנאביס לקטינים, ולא להוציא אותו אל מחוץ לשטח השמורות.

“לשבטים יש זכות ריבונית לקבוע את החוק בשמורות שלהם,” טען אז טימותי פורדון, יו”ר הועדה של התובע הכללי לענייני אמריקאים ילידים, בהתאם לחוק שנחקק בשנת 1988 על ידי הקונגרס והכיר בזכות השבטים להקים בתי קזינו והימורים בשטחי השמורות.

כעת, בעקבות ההחלטה מדצמבר ועם בוא עונת האביב, החלו רבים מתושבי השמורות לגדל קנאביס באופן חופשי, כשהשבוע נרשמה היסטוריה עם שתילת עציץ הקנאביס הראשון בשטח שמורת Pinoleville Pomo Nation.

אינדיאנים שותלים קנאביס בשמורות
מייק קנאלס: “השריף אמר לי לא לשתול יותר מ-25 עיציצם, אז שתלתי 26”

העציץ, יחד עם עוד 25 עציצים נוספים, נקבע בחלקה בשטח השמורה, ששוכנת ב’אוקיה’ – העיר הגדולה ביותר במחוז מנדוסינו בקליפורניה, שיחד עם מחוז הומבולדט ומחוז טריניטי יוצרים את מה שנקרא “משולש האמרלד” (“Emerald triangle”) – שלושה מחוזות בצפון קליפורניה שכלכלתם מתבססת באופן מוצהר על גידולי מריחואנה (ראו: תמונות ממחוז הקנאביס של קליפורניה)

למה דווקא 26 שתילים? “בגלל שהשריף אמר לי שאם נגדל יותר מ-25 עציצים לחלקה, הוא יגיע ויעקור אותו בעצמו,” אומר מייק קנאלס, נשיא איגוד העסקים של השמורה, בראיון לעיתון מקומי. מהלך זה יוביל לדעתו לשרשרת אירועים שייחשבו כהפרת זכויותיהם של בני השמורה, משהו שקנאלס מוכן ללכת איתו עד לבית המשפט הפדרלי. “השריף כנראה לא מבין את החוק שנקבע בשנת 1988 ומתיר לשבטים שלנו סמכות מלאה על הנעשה בשמורות.”

אינדיאנים שותלים קנאביס בשמורות

אינדיאנים שותלים קנאביס בשמורות

אינדיאנים שותלים קנאביס בשמורות

אותו שריף נאלץ להתמודד עם מבוכה לא קטנה כאשר לפני שלוש שנים קצין ממשרדו נתפס מגדל 500 שתילי קנאביס בשטח חקלאי מאחורי ביתו.

על אף ההתנגדות של הרשויות, אכן לשבטים אינדיאנים בארה”ב מותר לגדל קנאביס כפי שנקבע כאמור לפני חצי שנה, ואף מותר להם לגדל את קקטוס הפיוטה (Peyote) וכן להשתמש בו ובאייהוואסקה כחלק בלתי נפרד מהטקסים המסורתיים שלהם, וזאת למרות שחומרים אלו נמצאים בפקודת הסמים האמריקאית.

ראו עוד:
4 שנים של קנאביס חופשי בקליפורניה – ואלו התוצאות
קליפורניה: קנאביס חינם להומלסים ונזקקים

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר