האיחוד החקלאי קורא לממשלה לאשר יצוא קנאביס רפואי

בעקבות החלטתו של רה”מ לעצור את הרפורמה הנוגעת ליצוא קנאביס רפואי לחו”ל, קוראים בתנועת כפרי האיחוד החקלאי לממשלה לשקול את צעדיה מחדש: “על הממשלה להימנע מכל עיכוב נוסף ולטפל בהקדם בפתרון היצוא שבלעדיו אין טעם לפתח את הענף,” מסרו.

אחרי התאחדות האיכרים שהצטרפה אל המאבק להתרת יצוא קנאביס רפואי, קוראת הבוקר גם תנועת האיחוד החקלאי לראש הממשלה להימנע מכל עיכוב נוסף בתחום.

כפי שפרסמנו, בפגישה שנערכה ביום א’ בלשכת ראש הממשלה, הזהירו השר גלעד ארדן ויועצו יואל הדר את בנימין נתניהו, כי התרת יצוא תוביל לפתיחת עשרות חוות קנאביס בישראל שיובילו בהתאם לזליגה של החומר אל שוק הפנאי.

בתגובה הודיע נתניהו על הקפאת הליך האישור ליצוא עד בדיקה נוספת, מה שצפוי להאריך משמעותית או אף לבטל לגמרי את כל רפורמת הקנאביס הרפואי המבוססת על התרת היצוא לחו”ל, בלעדיה אין הצדקה כלכלית להקמת העסקים בענף.

בתנועת האיחוד החקלאי מבקשים הבוקר להזכיר כי כל משרדי הממשלה למעט המשרד לביטחון פנים תומכים ברפורמה וכי ישובים ויזמים כבר נערכו והשקיעו ממון רב בפרויקטים.

“בתנועת האיחוד החקלאי מזכירים כי לישראל יש את הידע והטכנולוגיה שיכולה לפרנס מאות משפחות ולהביא מטבע זר למדינה ביצוא וחבל שהממשלה מעכבת את הרפורמה מטעמים שוליים,” נמסר.

לדברי עו”ד דודו קוכמן, מזכ”ל תנועת כפרי האיחוד החקלאי, כשראש הממשלה ושריו נוסעים ברחבי העולם הם מתפארים בחקלאות הישראלית, שכיום כמעט ואינה נהנית מסיוע כלכלי – וזאת בשונה מהמדינות המפותחות”.

עורך דין דודו קוכמן - האיחוד החקלאי
עו”ד דודו קוכמן (מימין) – האיחוד החקלאי (תמונה באדיבות האיחוד החקלאי)

“התליית עתידו של ענף ששווה מליארדים רבים לכלכלה בסוגית האכיפה והתמהמהות הממשלה אינה רצינית,” קבע. “יש לטפל בהקדם בפתרון היצוא ולמנוע פגיעה נוספת בישובים הכפריים שהשקיעו משאבים רבים ובגורמים אחרים שהשקיעו ממון רב שכן לא ירחק היום וחלון ההזדמנויות שי לישראל בתחום זה יסגר”.

“על הממשלה להימנע מכל עיכוב נוסף ולטפל בהקדם בפתרון היצוא שבלעדיו אין טעם לפתח את הענף,” סיכם.

אמש הזהירו יצרני הקנאביס הרפואי בישראל כי אם לא יאושר יצוא לחו”ל הם יעבירו את המפעלים והידע אל מחוץ לגבולות המדינה.

חדשות