האופוזיצה באורוגוואי כועסת על סטינג וריצ’רד ברנסון: “תפסיקו לעודד לגליזציה”

הזמר המפורסם ‘סטינג’ והמיליארדר ריצ’רד ברנסון עומדים באמצעה של סערת הלגליזציה באורוגוואי.

בתחילת החודש אישר בית המחוקקים באורוגוואי את הצעת החוק ההיסטורית ללגליזציה של קנאביס, שהובאה להצבעה על ידי מפלגת השלטון והנשיא חוסה מוחיקה, ברוב של 50 תומכים מול 46 מתנגדים. החוק צפוי להיכנס לתוקפו בחודש אוקטובר עם אישורו הסופי בממשלה (שתומכת בו ברוב גדול), אך בינתיים מתעוררים קולות מהאופוזיציה המנסים לעצור את היוזמה.

גררדו אמריה
גררדו אמריה, מנהיג המפלגה הלאומית באורוגוואי

לפני ההצבעה על חוק הלגליזציה החדש באורוגוואי, אמר גררדו אמריה, מנהיג המפלגה הלאומית מהאופוזיציה, כי הממשלה “משחקת עם אש” ואינה מבינה את המשמעות האמיתית של לגליזציה במדינה. עוד הוא ציין שסקרים הראו כי למעלה מ-60% אחוזים מאזרחי אורוגוואי מתנגדים דווקא ללגליזציה של קנאביס.

על אף דבריו של אמריה, עבר כאמור החוק ברוב זעום וצפוי להיכנס לתוקפו בחודש אוקטובר הקרוב כאשר עד אז, ממשיכים גורמים מהאופוזיציה לנסות ולהערים קשיים על התהליך ההיסטורי.

השבוע האשים אמריה את הזמר הבריטי סטינג ואת המיליארדר הבריטי ריצ’רד ברנסון, בכך שאלו מתערבים בענייניה הפנימיים של אורוגוואי ודוחפים את הפוליטיקאים לקידום רעיון הלגליזציה.

השניים חברים באיגוד למדיניות הסמים (Drug Alliance Policy) התומך בהפסקת המלחמה בסמים ולגליזציה של קנאביס. הארגון הצהיר לאחרונה על תמיכתו בלגליזציה באורוגוואי ושני החברים המפורסמים סומנו כגורמים עוינים על ידי המתנגדים לחוק החדש.

“הם לא צריכים להתערב בעניינים של אורוגוואי ולעשות ניסויים שיפגעו בדור שלם של צעירים,” אמר. “שילכו ויעשו לובי במדינות שלהם. לא הם יצטרכו להתמודד עם הנזקים ועם בעיות הבטחון והבריאות שצפויות לנו.”

“98% אחוז מאלו שהסתבכו עם קוקאין, החלט את דרכם עם מריחואנה,” אמר עוד.

ריצ'רד ברנסון
ריצ’רד ברנסון

ריצ’רד ברנסון, פעיל ותיק ומוכר למען לגליזציה, התייחס בשלווה להערות ואמר כי הוא חבר בוועידה הבינלאומית לקביעת מדיניות הסמים וכי מדובר כאן בבעיה גלובאלית ולא מקומית.

“בשנים האחרונות אנו בוחנים את נושא הסמים מזווית המבוססת על מחקר ומדע,” אמר. “המלחמה בסמים נכשלה והגיעה העת לנסות גישה אחרת.”

“אנו מאמינים ששימוש בסמים צריך להיחשב כבעיה בריאותית ולא כעבירה פלילית,” סיכם.

ראו גם: האו”ם מזהיר את אורוגוואי: “לגליזציה היא מעשה מסוכן”
ראו גם: מחיר הקנאביס החוקי באורוגוואי: 2.5$ דולר לגרם מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר