דרעי על פתיחת מרכולים בשבת: “אז למה שלא יאשרו לעשן גראס?”

“למה שבגבעתיים לא יסעו בצד שמאל, או יתחילו לעשן גראס?”, שאל דרעי בציניות בריאיון לגלי צה”ל בתגובה לכוונת רשויות עירוניות לחוקק חוקי עזר מקומיים שיעקפו את ‘חוק המרכולים’ שעתיד לאסור על פיתחת מרכולים בשבת. האזינו:

על רקע הצעת ‘חוק המרכולים’, על פיה תיאסר פתיחת חנויות בערי ישראל בשבת, התראיין שר הפנים אריה דרעי לתכנית ‘מה בוער’ בגלי צה”ל.

בתגובה לחוק, הצפוי להתקבל, הודיעו מספר עיריות, בעיקר במרכז הארץ, שבכוונתן לחוקק חוקי-עזר עירוניים שיעקפו את ‘חוק המרכולים’ ויאפשרו לכאורה פתיחת מרכולים בשבת.

לדברי דרעי בסמכות שר הפנים לפסול חוקי עזר שכאלו, כך שהוא יוכל לפסול חוקים שיחוקקו העיריות תל אביב, גבעתיים וחולון – שהביעו כוונה להתיר פתיחת מרכולים בשבת בשטחן.

בשיחה עם רזי ברקאי ורינה מצליח אמר דרעי כי “אני אומר לראשי העיריות – אני לא מתערב במערכת הבחירות שלכם, אני מבין שאתם במערכת בחירות, אבל אתם יודעים טוב מאוד שיש לשר הפנים את הסמכות לביטול החוק”.

גם זה בטח יעניין אותך

דרעי הציג את הנושא כעניין מהותי של סמכויות שר הפנים: “אני חושב שמבחינת יחסי שלטון מקומי, השאלה היא האם שר הפנים יכול להתערב בהחלטות מקומיות כאלו.”

כדוגמה לכך שיש לדעתו לשמור על סמכותו של שר הפנים, אמר דרעי כי “נניח ועיריית גבעתיים תחליט שמהיום והלאה כולם ינהגו בצד השמאלי, כמו באנגליה, ולא בצד הימני – האם זו סמכות שהיא ראויה?”

“אני אמשיך הלאה,” הוסיף. “תבוא עיריית גבעתיים ותגיד ‘למה רק משרד הבריאות יכול לאשר לעשן גראס בגלל כאבים? אני גם מחליטה שתושבי גבעתיים יעשנו גראס’, למה לא?”

ואנחנו שואלים – למה באמת לא?

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר