מגלגל...

דרך צלחה: 6 טיפים לנאשמים בהחזקת מריחואנה ברכב

נתפסת כשברכבך שקית קטנה עם שני פרחים? שוטרים ביצעו חיפוש ברכב ומצאו בוף חשיש קטן? הואשמת בנהיגה תחת השפעת מריחואנה? לפניכם 6 טיפים שכדאי לזכור למקרה שתואשמו בשימוש ו/או החזקת קנאביס.

אם נעצרתם בעת נהיגה ובחיפוש ברכבכם נמצאו שאריות כאלה או אחרות של קנאביס – מריחואנה, חשיש וכיוצ”ב – אתם כנראה תואשמו לא רק בהחזקת מריחואנה אלא גם ב’נהיגה תחת השפעת סמים’. במקרים כאלו מומלץ מיד לפנות לעורך דין המנוסה בתחום שכן ייתכן ותעמדו בפני אישומים קשים, קנסות כספיים, תיק פלילי, אובדן רשיון הנהיגה ואפילו מאסר בפועל.

לפניכם 6 טיפים שכדאי לזכור במקרה ונעצרתם בפעם הראשונה על ידי שוטר והואשמתם בהחזקת ו/או שימוש במריחואנה בנהיגה.

1. עצור בצד!

לא להיבהל! לקחת שתי נשימות עמוקות לפני הגעת השוטר אל החלון ולהיות רגועים. אין טעם לנסות לצאת מהאירוע דרך דיבור חלקלק או התחנפות ובוודאי שלא בעזרת כעס ועצבים. השוטר שעצר אתכם כנראה יבקש לבצע חיפוש ברכב ואף על פי שפסיקה תקדימית קבעה כי השוטר מחוייב לציין כי ברשותכם לסרב לחיפוש, מאחר וכל עניין ‘החשד הסביר’ נתון לשיקול דעתו של השוטר/שופט/מערכת (יכול השוטר לומר שהוא הריח חשיש מהרכב), סביר להניח שיהיה קשה לצאת מהאירוע ללא חיפוש. אם הצלחתם – מעולה. אם לא הצלחתם ונמצאו ברכבכם החומרים האסורים, בקשו לדבר עם עורך דין באופן מיידי.

2. שכרו עורך דין

לפני שאתם מוציאים מילה מהפה או עושים דבר כלשהו – דירשו בתוקף לדבר עם עורך דין. שכרו עורך דין באופן מיידי ואל תנסו להגן על עצמכם בעצמכם. המדיניות המשפטית בנויה כך שאדם פרטי אשר אינו מעורה בסבכי עולם המשפט, יימצא עצמו בצרות. בניגוד לתפיסתינו הגורסת כי אדם הוא “חף מפשע עד שהוכח אחרת”, מערכת האכיפה המסורבלת עובדת יותר בשיטת “אשם עד שהוכח אחרת”. עורך הדין שלכם יידע טוב יותר להתמודד עם השוטרים והחוקרים. ראו עוד: מה לעשות נגד שוטר אלים או חיפוש בלתי חוקי.

3. בדיקת שתן למציאת סמים

האמת היא שאין כל דרך להוכיח שנהגת תחת השפעת מריחואנה. אין היום בדיקות מדוייקות מספיק שיכולות להוכיח שבעת הנהיגה היית תחת השפעת המריחואנה שכן שאריות מעישון קנאביס נשארות לעיתים גם כשבועיים לאחר השימוש. זה שיש לך שאריות מריחואנה בדם, לא בהכרח מוכיח שבעת הנהיגה היית תחת השפעה. ראו עוד: כמה זמן נשארת מריחואנה בדם? וגם: איך להתכונן לבדיקת שתן למציאת סמים?

גם זה בטח יעניין אותך

4. כמות המריחואנה שנתפסה

מן הסתם, ככל שבידיך כמות גדולה יותר של סמים, כך העונש יהיה קשה יותר. וודא בעזרת עורך הדין כי המשקל שרשמו השוטרים אכן תואם את הכמות בפועל ובקש מעורך הדין לפעול להקטנת הכמות שנרשמה.

5. השפעת מריחואנה על אופן הנהיגה

השפעת השימוש במריחואנה או חשיש על הנהיגה עדיין לא הוכחו באופן מוחלט אך השוטר שעצר אותך ינסה וודאי להוכיח כי נהגת בפרעות והיווית סכנה לסביבתך. חשוב שעורך הדין שלך יכיר לאשורם את הטיעונים והמחקרים הנוגעים לנהיגה תחת השפעת מריחואנה. ראו עוד: מבחן נהיגה למעשני מריחואנה

6. בקש מהשופט עזרה בגמילה

נאשמים בפעם הראשונה יקבלו כנראה עונשים קלים יותר. על אף שמריחואנה אינה ממכרת, בגלל התפיסה הציבורית היום, אם תבקשו עזרה בגמילה, ייתכן והשופט יבוא לקראתכם בגזר הדין ובאופן הענישה. מומלץ להתייעץ עם עורך הדין בעניין זה גם כן.

ראו עוד: איך לספר להורים שאני מעשן מריחואנה?
ראו עוד: איך לגלגל ג’וינט

הערה: הפוסט אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי ואינו ממליץ לעבור על החוק בשום אופן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר