דרושים בוושינגטון: 175 טון מריחואנה

בשנת 2014 ייצרכו תושבי וושינגטון, ארה"ב, בין 135 ל-225 טון קנאביס – פי 2 מכפי שהיה צפוי בתחילה. כך מעריכים חוקרים ממכון המחקר RAND.

מומחים ממכון המחקר RAND בארה"ב טוענים כי על פי הערכות חדשות, צרכני הקנאביס בוושינגטון צורכים פי 2 יותר מריחואנה ממה שהוערך עד כה.

בהערכות קודמות נצפה כי כמות הקנאביס שייצרכו תושבי וושינגטון במהלך שנת 2013 תעמוד על 85 טון, אך הערכות אלו היו מבוססות על נתונים מהשנים 2008 ו-2009, שהעריכו את מספר הצרכנים בכ-360 אלף בלבד.

175 טון מריחואנה
דרושים בוושינגטון: 175 טון מריחואנה

נתונים עדכניים יותר מהשנים 2010 ו-2011 גילו לחוקרים כי מספר הצרכנים בוושינגטון גדול משמעותית ועומד על למעלה מ-550 אלף. הנתונים, שהופקו על ידי מכון המחקר RAND, התבססו על נתונים מסקר שערך הממשל הפדרלי וכן מסקר אינטרנטי שנערך בקרב תושבי וושינגטון.

על פי הדו"ח שפירסם מכון RAND "המידע הקיים היום הינו מצומצם ביותר בהתייחס לכמות היומית הנצרכת על ידי המעשנים."

"בעבר נהגו להתמקד במספר הצרכנים ולא במספר הגרמים אותם הם צורכים," נכתב בדו"ח. "אך מנתונים שאספנו אנו יכולים להעריך כי תושבי וושינגטון המשתמשים במריחואנה למעלה מ-21 פעמים בחודש, צורכים בממוצע בין 1.3 ל-1.9 גרם ביום."

ביו קילמר, מנהל המחקר, אמר כי "בכדי לקבל החלטות בנוגע להנפקת רשיונות שימוש בקנאביס עליך לדעת היטב את הנתונים ולהעריך כמה מפיצים אתה צריך וכמה חנויות."

עוד נכתב בדו"ח כי שלושת המחוזות הגדולים בוושינגטון (קינג, שוהומיש ופירס) יהוו למעלה ממחצית מצריכת הקנאביס בוושינגטון כולה. עוד מוערך כי הקנאביס יימכר בעלות של 12$ דולר לגרם וכי ממשלת וושינגטון תרוויח בסביבות 200$ מיליון דולר ממיסים שיוטלו על מוצרי קנאביס. ההערכה החציונית של 175 טון קנאביס תספיק, כך על פי הדיווחים, לכ-340 מיליון ג'וינטים.

כזכור, בתחילת השנה עברו בוושינגטון חוקי לגליזציה חדשים אשר ייכנסו לתוקפם בעוד כעשרה ימים, החל מינואר 2014. למעלה מ-300 חנויות קנאביס צפויות להיפתח בחודשים הקרובים.

הדיווח (אנגלית):


ערוצים מומלצים

ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button