הסכמה חוצת מפלגות: משה פייגלין ודקל עוזר בראיון משותף. צפו

הערב (21.10) התארחו נציגים משתי המפלגות הותיקות בישראל – משה פייגלין מהליכוד ודקל עוזר מהעבודה – לראיון משותף בתכנית "עושים סדר" עם בן כספית. צפו בראיון

קנאביס, הצמח מקרב הלבבות, הוא כנראה אחד הנושאים הבודדים שעליו מסכימים נציגים מכל הקשת הפוליטית בישראל ובעצם משמש ובעצם מייצג גם את השימוש בצמח שחוצה מין, גזע, תרבות ומעמד חברתי.

דקל עוזר ומשה פייגלין
דקל עוזר ומשה פייגלין

בעקבות המחקר שפורסם בשבוע שעבר ומצא שקנאביס אינו מזיק יותר ממה שמזיקים ג'אנק פוד (מזון מהיר) או הימורים, הוזמנו משה פייגלין, המתמודד על מקום ברשימת הליכוד לכנסת, ודקל-דוד עוזר, המתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת, לראיון משותף בתכנית "עושים סדר" עם בן כספית.

"כמו שאני לא תומך בכך שהמדינה תחליט לאזרח אם הוא יאכל כשר או לא כשר, כך אני חושב שלמדינה אין זכות לומר לאזרח מה הוא יעשן ומה לא," אמר פייגלין. "שופטים, טייסים, עורכי-דין, חברי כנסת, רופאים… כולם מעשנים,"

"העניין הזה נוגע בשלושה נושאים מרכזיים," אמר. "עניין ראשון הוא החירות – הממשלה לא יכולה להגיד לאזרח מה מותר ומה אסור לו לעשות בביתו כל עוד הוא לא פוגע באחר. העניין השני הוא הבריאותי – בגלל האיסור על צריכת קנאביס, משרד הבריאות מפחד שתהיה 'זליגה' מהשוק הרפואי ולכן מונע ביודעין אפשרות הקלה על סבלם של עשרות אלפי חולים. העניין השלישי הוא העולם התחתון – האיסור הזה על חומר כל כך נפוץ גורם לכך שמי ששולט בתעשייה הזו הם גורמים בעולם התחתון. בין חצי מיליון למיליון איש נאלצים ליצור קשרים עם גורמים עברייניים בכדי לרכוש את התרופה שעוזרת להם."

"יש להוציא את הקנאביס מהתחום הפלילי ולבצע תהליך של רגולציה תחת פיקוח ממשלתי," סיכם פייגלין. "אני בהחלט מתכוון לפעול בכדי לקדם את הנושא החשוב הזה."

"שר החינוך גדעון סער הוא צבוע," אמר עו"ד דקל עוזר מתנועת 'דור האמת' שהודיע לאחרונה כי יתמודד על מקום ברשימת העבודה לכנסת. "הוא למעשה הודה שהוא עישן קנאביס ואם זה המצב הוא אינו יכול להיות שר חינוך. זו צביעות."

"זה לא מאבק של שמאלנים או ימנים," אמר עוזר. "זהו מאבק בין אנשים עם אמת, הגיון ומוסר שתומכים בעובדות ובמדע לבין אנשים צבועים בלי מוסר."

צפו בראיון:


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט