טוען...

דקל-דוד עוזר – פוליטיקאי מזן אחר

רובנו, כששומעים את המילה ‘פוליטיקאי’, מיד מרגישים קצת לא נעים ולחלקנו אפילו עולה בחילה קלה. עו”ד דקל-דוד עוזר, מקים תנועת ‘דור האמת’ ומתמודד לרשימת מפלגת העבודה לכנסת ה-19, הוא כל מה שלא הייתם מצפים מפוליטיקאי.

מסרים חתרניים, דיונים פילוסופיים על מהותם של הדברים וחתירה לעובדות, צדק ואמת, הם לא מה שאנו רגילים לראות מפוליטיקאים ישראלים. ביל היקס, כריס רוק, ג’ורג’ קרלין, סרטונים מצויירים וקטעי מוזיקה של אמנים מישראל ומהעולם, הם רק חלק מהחומרים שמופיעים בעמוד הפייסבוק של דקל-דוד עוזר, המועמד הצבעוני ביותר לרשימת מפלגת העבודה לכנסת בבחירות הקרובות.

ראו עוד: איך מנצחים כל דיון בנושא הפסקת ההפללה – המחשה חיה והסברים / דקל-דוד עוזר

דקל-דוד עוזר
דקל-דוד עוזר

עו”ד דקל-דוד עוזר, מי שהיה בעבר יועץ של שלי יחימוביץ, הוא פוליטיקאי מזן אחר – מדבר בגובה העיניים, דובר אמת, רודף צדק ובעיקר – מייצג יותר מכולם את הדור הצעיר – דור האינטרנט ומהפכת המידע. בזמן שהפוליטיקאים מימין ומשמאל זורקים סיסמאות על כלכלה צודקת שבינן לבין המציאות הקשר מקרי בהחלט, עוזר מתייחס במאמריו (כתב בעצמו עשרות רבות של מאמרים בשלל נושאי כלכלה, משפט, חירות האדם, חינוך והשכלה ועוד) לשינוי מהותי בעצם הגישה לנושאים אלו ומציג רעיונות אלטרנטיביים שטרם נראו כמותם בפוליטיקה. את חלק ממאמריו ניתן למצוא באתר תנועת “דור האמת”.

קמפיין בחירות

למעשה עוזר התחיל את הקמפיין לקראת הפריימריז כבר לפני יותר משנה. מאז הצליח למשוך מעל ל-1,500 איש להצטרף לתנועת ‘דור האמת’ הקוראת להפסקת הפללת צרכני הקנאביס ולהתפקד למפלגות הגדולות ובעצם לייצר גוש לובי חזק בתוך המפלגות, כזה שיהווה גורם משפיע על שיבוצי המועמדים ברשימות הסופיות של המפלגות לכנסת.

דקל עוזר בצעדת הלגליזציה:

לפני שבועיים פירסם את המסמך המאשר את התמודדותו על מקום ברשימת העבודה לכנסת ופתח בקמפיין פוליטי שטרם נראה כמותו בישראל. אחד ממהלכי הקמפיין הוא שיגור מכתבים רשמיים בנושא לגליזציה של קנאביס. עוזר שולח לשרי הממשלה מכתבים בהם פירוט ספציפי לכל שר ושר בהתאם למהות תפקידו בממשלה ומפרט כיצד כבוד השר מועל בתפקידו בעצם התעלמותו מנושא חשוב זה.

במכתב ששלח לשר לאיכות הסביבה גלעד ארדן, שכותרתו: “הפרת חובתך כשר להתיר גידול המפ תעשייתי”, מפרט עוזר כיצד התעלמות מהנושא והשארת הקנאביס התעשייתי (המפ) בהגדרתו כסם מסוכן – על אף שאין בו כל מרכיב פסיכואקטיבי – הינה הפרת אמון הציבור וכשל מקצועי מדרגה ראשונה.

ראו עוד: “עגבניה, מלפפון וג’וינט” / דקל-דוד עוזר

מכתבים דומים שלח עוזר גם לשרת החקלאות אורית נוקד, לשר המדע והטכנולוגיה דניאל הרשקוביץ, לשר הרווחה משה כחלון, לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן ולשר התיירות סטס מיסז’ניקוב. מכתבים נוספים יישלחו במהלך השבועות הקרובים לכל אחד משרי הממשלה.

המכתב מדקל עוזר ליעקב ליצמן
קטע מתוך המכתב ששלח דקל עוזר לסגן שר הבריאות יעקב ליצמן

עיון במכתבים אלו מהווה שיעור של ממש על האבסורד העצום שבאיסור על קנאביס שמקורו בשנות ה-30 בארה”ב. עד לאותה תקופה שימש הצמח בכל התרבויות ולאורך כל ההיסטוריה האנושית כתרופה למחלות ותופעות פיזיות ונפשיות שונות כגון סרטן, גלאוקומה, פיברומיאלגיה, פוסט-טראומה, אפילפסיה, אלצהיימר, אסתמה, חרדה, דכאון ועוד, למטרות תעשייה כגון בדים, דלק, נייר, פלסטיק ואפילו בטון ולמטרות יצירה והנאה בדומה לאלכוהול, קפה וסיגריות (אך אינו מזיק כמותם).

ראו עוד: רדיפת צרכני הקנאביס עולה לנו ביוקר / דקל-דוד עוזר

דף הפייסבוק של עוזר הוא אולי הדף המעניין ביותר מבין המועמדים לכנסת: “פינת הנושא הנוסף”, “שיר בצהריים”, “הממ היומי”, “מכתב לשר” הם רק חלק מהנושאים שמפורסמים בדף ובהחלט יהיה מעניין להמשיך ולעקוב אחר הפרסומים לקראת הפריימריז הקרובים ב-29 בנובמבר.

פנינו אל דקל בכדי לשאול איך אנו יכולים לגרום לכך שסוף-סוף יהיה נציג אמיתי תומך לגליזציה בכנסת וכיצד ניתן לעזור לו להיבחר למקום גבוה ברשימת העבודה לקראת הבחירות.

“אני מתרגש לקראת הפריימריז ומקווה שכל מי שהצטרף לדור האמת במפלגת העבודה, יגיע ביום הפריימריז ויתמוך במועמדותי לרשימת המפלגה לכנסת,” אמר. “יש שלושה דברים שתוכלו לעשות כדי לעזור לי במהלך: 1. אם מתקשרים אליכם, תגידו שאתם עם דקל ותתמכו במי שיתמוך בדקל. 2. תגיעו למפגשים האזוריים שנערכים לקראת הפריימריז ותשאלו את המועמדים השונים בנוגע לעמדתם בנושא הלגליזציה. 3. חשוב להיות מאוחדים ולקחת בחשבון את משקלם הציבורי של המועמדים שלעיתים ייתכן ויעלה על השיקול האם אותו ח”כ מוכן להודיע שיתמוך בלגליזציה או לא. אם כולנו נתאחד ונקפיד על הצבעה אחידה, סביר מאוד שלתנועת הלגליזציה יהיה נציג ראשון בכנסת ישראל.”

צוות מגזין קנאביס מאחל לדקל הצלחה רבה בפריימריז. אנחנו נהיה שם כדי להצביע.

דקל דוד-עוזר

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר