דקל-דוד עוזר הודיע על הצטרפותו למפלגת "ארץ חדשה"

לאחר הודעתו על פרישתו מראשות תנועת "דור האמת" ומהתמודדות בפריימריז במפלגת העבודה, מדווח הבוקר דקל-דוד עוזר על הצטרפותו למפלגתם החדשה של רני בלייר ואלדד יניב – #ארץ חדשה.

דקל-דוד עוזר מצטרף למפלגת ארץ חדשה
דקל-דוד עוזר

עו"ד דקל-דוד עוזר הקים לפני יותר משנה את תנועת "דור האמת" במטרה להביא להשתתפות אקטיבית של תומכי לגליזציה בפעילות הפוליטית במפלגות הגדולות העבודה והליכוד. שלשום, משהתברר כי סיכוייו להתברג במקום ריאלי ברשימת העבודה לכנסת נמוכים, הודיע עוזר על פרישתו מהתמודדות ותמיכתו בעו"ד יהונתן קלינגר שייצג את התנועה בפריימריז שייערכו ביום חמישי הקרוב.

ראו עוד: פריימריז בעבודה: מדריך הצבעה לתומכי לגליזציה

"אם היינו היום 5,000 אנשים במפלגת העבודה או יותר, אז היינו יכולים 'להחזיק את המפלגה מהביצים', ולהכניס גם ארבעה חברי כנסת מדור האמת," כתב עוזר בהודעה שפירסם אמש באתר התנועה. "אבל אנחנו בשלב זה (בעתיד נהיה יותר) רק כ-550 בעלי זכות הצבעה (אנשים שקנו זכות השפעה לפני חודש יוני) ומסיבה זו, הכח שלנו נמוך, ואנחנו לא יכולים לעשות דילים שיחזיקו על שני אנשים, אלא רק על בן אדם אחד."

הבוקר, 27/11, הודיע עוזר על הצטרפותו למפלגת #ארץ חדשה שבראשה עומדים רני בלייר ואלדד יניב ששמו להם למטרה להילחם בשלטון ההון ולהביא לתיקון אמיתי במערכת הביורוקטית המסואבת ובשחיתות הגואה במערכות השלטון.

כך כתב עוזר בדף הפייסבוק שלו:

בשנה האחרונה עשיתי מהלך להחזרת התקווה והאמון שאפשר לשנות, בגללשאני מודה: אני חרד. אני חרד שאצטרך לשלוח את הילדה שלי למערכת חינוך שמלמדים שמלמדים שפיה יצרה את העולם. אני חרד שלא יהיה יותר הפרדת רשויות ואיזונים ובלמים וכי אנחנו מקבלים ממשלת דיקטטורה. אני חרד נהגי לפיה הדת וגחמות ואינטרסים ושקרים מקבלים מעמד עליון על עקרונות המדע, הצניעות והענווה. אני חרד ממלחמת עולם שלישית שמובילים אותנו אליה כצאן לטבח והאמנתי ששלי יחימוביץ תהיה התשובה. לצערי אני לא מאמין בכך עוד.

במפלגת העבודה אין היום יכולת לאדם כמוני להשתלב, כי מה שרוצים זה סלבס ואומרים הן שיסכימו בעתיד לשבת עם נתניהו וליברמן. הלב שלי נשבר כבר כמה פעמים בחיים, איבדתי את התמימות ואני רוצה להשפיע במקום שבו אני מאמין ב100% בחזון ובדרך ואני מוצא את זה במפלגת ארץחדשה.

אני הולך להוביל ביחד עם אנשים אמיצים וישרים נוספים מאבק שכולו אמת, בלי פשרות שיציג אלטרנטיבה אידיאולוגית לארץ חדשה. ארץ שבה הכל פתוח, שהמידע זורם, שאין סודות, שיש אמון. אני קורא לכם חברים להצטרף למסע הזה. נלך 100% עם הלב ונגשים החלום.

עו"ד דקל-דוד עוזר יצטרף למפלגת ארץ חדשה ויוצב כפי הנראה במקום החמישי ברשימת המפלגה לבחירות שייערכו בחודש ינואר 2013.

פנינו לדקל כדי לשאול אותו על התהפוכות בימים האחרונים:

ש: איך הכרת את אלדד יניב?

ת: הכרתי אותו דרך שלי יחימוביץ'. כשהייתי יועץ משפטי שלה היינו מתייעצים איתו וכך למדתי להכירו מבחינה מקצועית. שלי גם הציעה לאלדד להצטרף למפלגת העבודה והוא סירב כי הוא מאמין שאי-אפשר לשנות את מאזן המתפקדים במפלגת העבודה. אני חשבתי שכן אפשר לשנות את המאזן ועדיין מאמין בזה, אבל ייקח לנו עוד שנתיים-שלוש כנראה.

במהלך השנים התייעצתי איתו בנושאים רבים גם במסגרת עבודתי במפלגת העבודה וגם בתנועת דור האמת. כשקמה מפלגת ארץ חדשה ושמעתי את מה שרני בלייר אמר על תמיכתו בהפסקת הפללה ומיד נוצר קשר.

ש: למה החלטת לעזוב את מפלגת העבודה ולעבור לארץ חדשה?

ת: כבר לפני שלושה חודשים הם הציעו לי להצטרף אליהם וסירבתי כי חשבתי שיהיה נכון יותר שאשתתף בפריימריז במפלגת העבודה בכדי להגביר את הלחץ בתוך המפלגה. בנוסף, האמנתי ששלי יחימוביץ', יו"ר המפלגה, יכולה להוות אלטרנטיבה שלטונית לנתניהו. היום אני חושב ששלי איבדה את האמון שנתתי בה ואני חושש שהיא תיכנס עם נתניהו לקואליציה. היא לא הציגה אלטרנטיבה אידיאולוגית לתפיסה היהודית-דתית של מדינת ישראל ולא הציגה עמדה מבוססת במהלך המבצע האחרון בעזה. אני מרגיש ששלי מנסה למצוא חן בעיניי הימין הדתי בישראל. זו שטות פוליטית. אריק שרון היה מקבל 50 מנד"טים אם היה רץ ב-2006 והמצע שלו היה להתנתק מיהודה ושומרון ועדיין הוא זכה לפופולריות. מה שמוכיח שגם עם אידיאולוגיה לא "משיחית", יציבה וברורה, ניתן לקבל את אמון הציבור.

ש: מה אתה עונה לאלו המפקפקים ביושרו של אלדד יניב?

ת: כשפגשתי את אלדד יניב בפעם הראשונה לא סמכתי אליו ב-100%. אמרתי לו שיש לי את כל הסיבות שבעולם לא להאמין לו. אבל אחרי שבנאדם עשה כזאת "חזרה בתשובה" שבמהלכה שרף גשרים וקשרים ברמה כזו, קשה לא להאמין בו. מי שצופה בסדרת הסרטים "השיטה" יכול לראות בבירור שאלדד עומד במבחן אמינות כשהוא אומר את הדברים. אף-אחד לא יכול לדעת איך נרקמים קשרי הון-שלטון מלבד אדם שהיה שם. ממש כמו שתנועת דור האמת הוקמה לאחר שהגעתי מתוך מפלגת העבודה וחשפתי את שיטת הפריימריז בפני ציבור תומכי הלגליזציה – אם לא הייתי קודם חלק מהמערכת לא הייתי יודע זאת. אני יודע בדיוק מה אלדד יניב עשה ואני חושב שדווקא אדם כמוהו, שהיה במערכת ומכיר אותה, הוא זה שיכול להניע מהלך נגד. אני חושב שהאיש ראוי היום להערכה במיוחד כשאין שום אלטרנטיבה לשלטון הנוכחי. מפלגת העבודה, יאיר לפיד וציפי לבני אינם מהווים אלטרנטיבה אמיתית.

ש: למה לא הצטרפת לעלה ירוק?

ת: ראשית אציין שאני חושב שכל מפלגה שאינה תומכת בהפסקת ההפללה – אסור להצביע לה! אני קורא לכל צרכני הקנאביס ותומכי לגליזציה לא להצביע למפלגות שבמצען לא מופיע סעיף אי-הפללה. מפלגה שרוצה אותנו בכלא היא לא מפלגה שתגן עלינו. מפלגה שלא תומכת היא לא מפלגה של צדק חברתי.

עלה ירוק היא אופציה ריאלית להצבעה לתומכי קנאביס ולגליזציה אבל לי באופן אישי יש הסתייגויות מאופי הגישה הכלכלית של הרשימה הליברלית. התפיסות החברתיות שלנו זהות אך אלו הכלכליות הן הפוכות לחלוטין.

ש: אנשים טוענים שהיית צריך להמתין ולהיות סבלני ולהתקדם לאט במפלגת העבודה.

ת: במפלגת העבודה יש משחק שנקררא פריימריז. בפריימריז יש שני משתנים: 1 – כמה אתה מוכר. 2 – כמה אנשים עומדים כקבוצה מאוחדים מאחוריך. אין שום משמעות לנאמנות או ותק מפלגתי וההוכחה לזה היא המצב הנוכחי במפלגת העבודה. אם נמשיך להפעיל את דור האמת ובעוד שלוש שנים נגיע למצב בו יהיו לנו 5,000 רוכשי זכות השפעה (מתפקדים) אז נוכל להכניס למפלגת העבודה גם ארבעה חברי כנסת. עם ה-500 שיש היום עדיף לתמוך ביהונתן קלינגר שדעותינו זהות לחלוטין, אך בגלל שיש לו פחות זיהוי אוטומטי עם הסטיגמה של קנאביס, יותר "קל" להכניס אותו לרשימות ודילים של אחרים.

מפלגת "ארץ חדשה"

מפלגת “ארץ חדשה” הוקמה ע”י עו”ד אלדד יניב, יו”ר תנועת “השמאל הלאומי” לשעבר, הבמאי הנודע רני בלייר שאחראי על יצירות טלוויזיוניות מרהיבות כמו “שבתות וחגים”, “פרשת השבוע”, “אדמה” ועוד ועורך המגזין “טיים אאוט – תל אביב” יובל סיגלר.

ראו עוד: תנועת “ארץ חדשה” מצטרפת לצעדת הלגליזציה

מצע מפלגת "ארץ חדשה" נוגע בתחומים רבים כגון ובין השאר גם בנושא הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל.

כך נכתב במצע המפלגה: "חלקנו מעשנים גראס בשעות הפנאי. לכולנו חברים שמעשנים גראס בשעות הפנאי. הביטו ימינה ושמאלה, כולנו פליליים? איננו עבריינים והחברים שלנו אינם עבריינים. הגיע הזמן שגם המדינה תחשוב כך, הגיע הזמן שהעולם התחתון יתפרנס ממשהו אחר ולא ממכירת גראס. הלגליזציה של עישון הסמים הקלים תתבצע בשני שלבים, שלב אי ההפללה, הפנמה כי כך צריך לנהוג ושלב הלגליזציה, חוקיות, מיסוי והכללת הצמח בין צמחי המרפא המקובלים ברפואה האלטרנטיבית."

אלדד יניב - ארץ חדשה
אלדד יניב

כחלק מקמפיין הבחירות, מפרסמת מפלגת ארץ חדשה סדרת אינטרנט בשם "השיטה" ובה חושף אלדד יניב, מי שהיה חלק בלתי נפרד מהמערכת, כיצד מתנהל אופן קבלת ההחלטות במדינה ואיך שלטון ההון משתלט על הפוליטיקה הישראלית ועל אזרחי המדינה.

אלדד יניב מספר על ביבי נתניהו והדולרים בגרביים בפרק הראשון בסדרה:

יניב מספר על ראש הממשלה נתניהו שמחביא דולרים בגרביים ומשלם לעובדיו מתחת לשולחן, על מרטין שלאף וארתור פינקלשטיין שמנהלים את המדינה דרך שר החוץ ליברמן וראש הממשלה נתניהו, על התמכרותו להימורים של יו"ר הסתדרות העובדים עופר עייני ועל כך שהוא מכיר באופן אישי 25 ח"כים שמעשנים קנאביס.

בכתבה שפורסמה באתר "הארץ" נכתב: "הוא היה עורך דין מזן חדש, שעיקר מומחיותו בקשרים עם החזקים, במניפולציות תקשורתיות, בניהול קמפיינים אלימים, בהגשת תביעות ענק ובעצירת תחקירים על שחיתויות פוליטיות של שועים ורוזנים. עכשיו אלדד יניב חושף הכל ומכה על חטא."

הפרק השביעי בסדרה – "כמה מנדטים שווה ברגותי?":

אתר מפלגת ארץ חדשה
דף הפייסבוק של המפלגה

ארץ חדשה


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט