מגלגל...

דנינו ואולמרט יספקו קנאביס לאסירים, קנביט פותחת בית מרקחת

הסיכום השבועי של סקטור הקנאביס הישראלי בבורסה - מה עשו המניות המובילות, איפה הן פספסו ומה הן מתכננות לעתיד...

סיכום השבוע בסקטור הקנאביס בבורסה: טוגדר ויוניבו זכו במכרז לממכר קנאביס רפואי לאסירי שב”ס, מנכ”ל אינטרקיור מביע אמון במניה, תיקון עולם פותחת בית מרקחת משלה בתל אביב, פנאקסיה הודיעה שתייצא בקרוב תמציות אידוי לגרמניה, אינטליקנה ביטלה את ההסכם היוקרתי עם ניאופרם, יוניבו קיבלה היתר לשווק קנאביס במשלוחים, קאנומד הגיעה לפשרה בביהמ”ש ועוד.

טוגדר נבחרה במכרז לאספקת קנאביס רפואי לאסירי בשב”ס

 1. זוכרים את המכרז שפרטיו נחשפו לראשונה במגזין קנאביס ובמסגרתו ביקשו בשירות בתי הסוהר לאתר חברה שתהיה אחראית לשיווק שמני קנאביס רפואי לאסירים המחזיקים ברישיון קנאביס רפואי? היום (ה’) נודע כי חברת טוגדר (Together) בהובלת מפכ”ל המשטרה לשעבר רנ”צ בדימוס יוחנן דנינו, תהיה הספקית העיקרית כשקיבלה נתח של 60%. את שאר 40% תשווק חברת יוניבו אותה מוביל רה”מ לשעבר אהוד אולמרט. טוגדר לא דיווחה על גודל השוק הנוכחי והצפוי – ועל כן לא ניתן לגזור מכך הערכה להכנסות נוספות. בכל אופן, הנקודה החשובה ביותר היא האם יש התחייבות מצד השב”ס לרכוש מהחברה 60% מסך כל הרכישות שלו של קנאביס, או שמא מדובר בסוג של “הזמנות מסגרת”, כלומר הערכה לא מחייבת של הצדדים. הנקודה הזו לא הובהרה והיא החלק החשוב ביותר.

אינטרקיור: המנכ”ל קנה מניות ב-9 מיליון שקל

 1. חברת אינטרקיור (Intercure) דיווחה השבוע על כך שמנכ”ל החברה אלכס רבינוביץ’, שהינו גם בעל השליטה בחברה ומחזיק בכ-23% ממניותיה, רכש 420,000 מניות של החברה במסחר בנאסד”ק ובמסחר בישראל בהיקף של 9.6 מיליון שקל, מניות המהוות כ-1% ממניות החברה. מדובר ברכישה הגדולה ביותר של מניות במסחר בבורסה שביצע עד כה בעל שליטה בחברת קנאביס ישראלית כלשהי, כאשר עד כה היה נהוג שבעלי השליטה נכנסים בהנפקות פרטיות או ציבוריות בהיקפים הגדולים באמת. אין ספק שזו הבעת אמון יפה מאוד מצד רבינוביץ, שלזכותו גם נציין שהוא לוקח רק 15,000 שקל בחודש כדמי ניהול עבור היותו מנכ”ל החברה – שכר נמוך משמעותית גם בהשוואה לחברות קטנות בהרבה מאינטרקיור שישנן בסקטור.

תיקון עולם קנביט פותחת בית מרקחת לקנאביס בתל אביב

 1. אחרי מספר הולך וגדל של חברות קנאביס שרכשו או הקימו בתי מרקחת לממכר קנאביס רפואי, גם חברת תיקון עולם קנביט (Tikun Olam Cannbit) מכריזה שקיבלה רישיון ניפוק של קנאביס וכן אישור להחזיק בכספת של עד כ-15 קילוגרם תוצרת לבית המרקחת שלה שבתל אביב (בית מרקחת השל”ה), שעל פי הדוחות השנתיים שלה הוא לא גדול – בגודל של כ-70 מ”ר. הרישיון תקף לשנה, כלומר עד אוקטובר 2022 – אבל אין לתוקף הרבה משמעות, שכן בהנחה ולא יהיו אי סדרים והכל יתנהל כרגיל – אין סיבה שהיק”ר לא יחדש לה את הרישיון. בדיווח שלה, תיקון עולם קנביט לא מציינת את שיעורי ההחזקות בבית המרקחת ומפנה לתת-סעיף בדוחות הכספיים השנתיים כשהיא כותבת על בית המרקחת. אז הנה טיפ/הצעה קטנה לחברה ולשאר החברות בסקטור: כשאתן כותבות על חברה שההחזקה בה פחותה מ-100%, יש לציין את זה. הפעם, נעשה את זה בשבילה ונדגיש שהיא מחזיקה כ-51% מבית המרקחת, שהוקם בשיתוף עם איש העסקים העוסק בתחום הקנאביס אייל זילברמן. מבחינת החשבונאות, כלומר איך זה יראה בדוחות, ההכנסות של בית המרקחת יאוחדו במלואן, בהנחה שלחברה יש שליטה בבית המרקחת (שליטה שברור שישנה במקרה דנן) וכך גם הרווח הגולמי והתפעולי.

פנאקסיה הודיעה שתייצא בשבועות הקרובים תמציות אידוי לגרמניה

 1. חברת פנאקסיה (Panaxia) דיווחה השבוע על כך שקיבלה אישור ממשרד הבריאות בגרמניה, לייצא אל גרמניה מישראל את  תמציות האידוי של החברה. בכך, טוענת החברה, היא הופכת לחברה הראשונה שיכולה לייצא תמציות אידוי של קנאביס לגרמניה. החברה גם דיווחה שהיא צופה לייצא את המשלוח הראשון בשבועות הקרובים (נקווה שבעת היצוא החברה תיתן מספרים) אבל עכשיו המבחן האמיתי יהיה לראות האם המטופלים בגרמניה יתחילו להשתמש גם באידוי של קנאביס – והכי חשוב, האם הם יעשו כן בהיקפים גדולים לפני שיצוצו מתחרות חדשות שיביאו לגרמניה מוצרי אידוי. יש לזכור שיש עדיין חשש מסויים שמא משהו בהליך לא ברור, כפי שפרסמנו לפני כארבעה חודשים.

אינטליקנה: בוטל ההסכם עם ניאופרם

 1. חברת אינטליקנה (Intelicanna) דיווחה השבוע דיווח שלילי ביותר, על כך שהתבטל ההסכם שחתמה עם חברת המוצרים הרפואיים ניאופרם הישראלית. במסגרת הסכם ההפצה שנחתם עם ניאופרם וגם עם בוריס מירקין, הגיס של בעל השליטה והמנכ”ל של אינטליקנה אורי וייס, הייתה אמורה לקום שותפות בה אינטליקנה תחזיק 37% והיתרה בידיים של מירקין וניאופרם, שהייתה אמורה להפיץ את המוצרים של אינטליקנה באמצעות בית מסחר, בית מרקחת ואפליקציית מכירה עד הבית, שעדיין לא הוקמו. מההסכם היו ציפיות רבות מאוד בשוק ההון, שכן בסופו של דבר ניאופרם היא חברה גדולה מאוד. אינטליקנה כזכור, הקימה בהשקעה של קרוב ל-20 מיליון שקל חווה שהייתה אמורה לשמש כמעין “מתקן ביניים” בין אינדור לחממה רגיל. נכון לעכשיו, לא ידוע על הצלחה מסחררת שרשמו המוצרים של החברה, כאשר חוץ מזה, על פי הדוחות של המחצית הראשונה של השנה המצב הפיננסי של החברה כלל לא טוב. לחברה יש הון חוזר של כ-3.7 מיליון שקל, כאשר 3 מיליון שקל מתוכו זה מלאי ונכסים ביולוגים של קנאביס שאין כל בטוחה שאכן ימכרו. כמו כן, רשמה החברה במחצית הראשונה של השנה הפסד מייצג של כ-3.4 מיליון שקל.

יוניבו קיבלה רישיון להפצת קנאביס לבית המטופל

 1. חברת יוניבו (Univo) דיווחה השבוע שקיבלה רישיון להפצה ושינוע של קנאביס מבית המרקחת מדיפארם בו מחזיקה החברה כ-51% לאחר שרכשה את השליטה בו לפני מספר חודשים לפי שווי (כולל תמורה מותנית) של 14 מיליון שקל. כרגע אין להתפתחות הזו הרבה משמעות. אם ובמידה והשירות יצבור תאוצה, אז יהיה לזה משמעות.
 2. כמו כן, דיווחה יוניבו השבוע על כך שקיבלה אישור ייבוא של כ-500 קילוגרם מספק שלה בקנדה, כאשר התוצרת שהחברה תייבא צפויה להיות מקטגוריית T20/C4. קשה לתת הערכה מדויקת כמה הכנסות יווצרו לחברה מהתוצרת שכן זה תלוי מחיר שבו היא תימכר ובעמלות שהיא תשלם לבתי המרקחת וכן איזה אחוז ימכר בבתי המרקחת מדי פארם. אפשר לתת הערכה זהירה שמדובר ב-6 מיליון שקל בהכנסות. החברה סירבה לחשוף מי החברה הקנדית ממנה היא מתכוונת לייבא אך מבדיקת מגזין קנאביס עולה כי מדובר בחברת זנאביס (Zenabis). כמו כן נראה שמדובר בעסקה חד-פעמית שכן זנאביס נרכשה השנה על ידי הקסו (HEXO) וככל הנראה מדובר בעסקה אחרונה לפני שהקסו משתלטת על העניינים. זנאביס אגב ייצאה את הקנאביס שלה בשנה שעברה לישראל דווקא דרך חברה אחרת, שיח מדיקל (Seach Medical). יוניבו מסרה למגזין קנאביס כי מחירי הקנאביס הרפואי יעמדו על הרף הגבוה בשוק.
 3. החברה לא דיווחה על כך לבורסה, אבל את יתרת 40% במכרז של שב”ס לאספקת שמני קנאביס רפואי לאסירים תספק יוניבו, בהובלת רה”מ לשעבר אהוד אולמרט, כך נודע למגזין קנאביס.

קאנומד: הפשרה קיבלה תוקף משפטי, כעת צריך לראות האם יגיע הכסף

 1. חברת קאנומד (Cannomed) דיווחה השבוע על כך שהפשרה שלה עם חברת הבנייה, ייצור הבטון והשכרת הכלים ההנדסיים “אורן השקעות”, קיבלה תוקף משפטי. במסגרת הפשרה, עליה כתבנו בסקירה השבועית בשבוע שעבר, צפויה קאנומד לקבל כ-7.5 מיליון שקל בתוך 60 יום מעת שקיבלה הפשרה תוקף של פסק דין וזאת מתוך ה-15.5 מיליון שקל שאורן השקעות חייבת לה בגין עסקה מהעבר. בנוסף, כתלות ברווח עתידי ובהנחה ויהיה כזה של אורן השקעות – צפויה קאנומד לקבל עד 1.8 מיליון שקלים נוספים. כעת השאלה האמיתית היא האם גם את ה-7.5 מיליון שקל קאנומד תקבל. הרי גם את החוב הקודם, היא הייתה אמורה לקבל ולא היה על זה ויכוח – פשוט בעל השליטה באורן השקעות, גבי מגנזי, טען כי אין ברשותו את המקורות הכספיים לשלם את הסכום. כעת השאלה היא האם הוא יצליח לשלם את ה-7.5 מיליון שקל. במידה והוא אכן ישלם, ככל הנראה קאנומד תעדכן על זה, ואנחנו נשוב ונעדכן אותכם בין אם הסכום ישולם ובין אם לאו.

סיכום העליות והירידות של השבוע

 • קאנומד – 12.50%+
 • תיקון עולם קנביט – 10.55%+
 • אינטרקיור – 10.04%+
 • פנאקסיה – 6.88%+
 • יוניבו – 6.72%+
 • עמיר שיווק –  6.21%+
 • וונטייז – 4.01%+
 • נקסטייג’ – 1.90%+
 • טוגדר – 1.24%+
 • אינטליקנה – 1.13%-
 • איי.אמ.סי – 2.13%-
 • שיח מדיקל – 2.38%-
 • פארמוקן – 3.00%-
 • קנבוטק – 7.16%-
 • קנאשור – 11.56%-

*** אין בנאמר המלצה לביצוע פעולות בניירות ערך, הנכתב הינו דעה בלבד. כל המבצע פעולות כלשהן על בסיס הכתוב עושה זאת על אחריותו בלבד ואין צוות המגזין אחראי לנזקים כלשהם שיגרמו כתוצאה מפעילות בניירות ערך בעקבות הכתבה ***

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר