דנבר: בני 18 עד 21 לא ייענשו על שימוש במריחואנה

חוקי הלגליזציה החדשים בקולורדו נוגעים רק לבני ובנות 21 ומעלה… עיריית דנבר, בירת קולורדו, החליטה להקל גם על בני 18 עד 21 והעבירה השבוע חוקי דה-קרימינליזציה של החזקה לשימוש עצמי.

עיריית דנבר, בירת קולורדו, הצביעה השבוע בעד הפסקת הפללת צרכני הקנאביס בני 18 עד 21 וקבעה כי מי שייתפס עם עד 28 גרם מריחואנה לשימוש עצמי יקבל עונש קל בלבד, בדומה לקנס חנייה.

כזכור, חוק הלגליזציה החדש שעבר בקולורדו וייכנס לתוקפו בעוד ימים ספורים עם פתיחת 136 חנויות הקנאביס החוקיות הראשונות בארה”ב, נוגע אך ורק לבני 21 ומעלה. החוק החדש בדנבר מתייחס ספציפית גם לבני 18 עד 21.

אלבוס ברוקס
אלבוס ברוקס

“מה שזה אומר זה שגם אם נתפסת עם מריחואנה, לא יישאר כל רישום בתיק האישי שלך בעתיד,” הסביר חבר עיריית דנבר אלבוס ברוקס, מי שהיה אחד מיוזמי הצעת החוק. “רק השנה נעצרו כ-140 צעירים בני 18 עד 21 בגין החזקת מריחואנה לשימוש עצמי ועל פי החוק הקודם הם היו ‘זוכים’ לרישום פלילי קבוע.”

“רק בגלל שעשית עבירה לא אומר שאתה צריך לשלם על כך כל חייך ולא להיות מסוגל להתקבל לעבודה בגלל זה,” הסביר ברוקס.

החוק החדש קובע כי צעירים שייתפסו על החזקת מריחואנה יקבלו קנס של עד 150$ דולר בפעם הראשונה, 500$ דולר בפעם השנייה ו-999$ דולר בפעם השלישית ואילך.

“זה עדיין בגדר ‘בלתי חוקי’, אבל רצינו להבטיח שאנחנו לא גורמים לצעירים לשלם כל חייהם על עבירה קלה שעשו בצעירותם,” אמר ברוקס.

החוק ייכנס לתוקפו באופן סופי מיד עם חתימתו הצפויה של ראש העיר.

צפו בדיווח:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר