דמונטז סטיט: “גם השחקנים הישראלים מעשנים קנאביס”

כמעט חצי שנה לאחר שסולק בבושת פנים מקבוצת הכדורסל של מכבי חיפה בעקבות שימוש בחומרים אסורים, הגארד האמריקאי מספר בראיון לערוץ הספורט את מה שכולם כבר יודעים

“פרשית הסמים” של צמד שחקני הכדורסל האמריקאים של קבוצת מכבי חיפה, ג’ף אלן ודומנטז סטיט, התפרסמה לפני כחצי שנה לאחר ששוטרים נכנסו לדירתו של ג’ף אלן ומצאו בה כמות של כ-30 גרם קנאביס. בעקבות הפרשה הוחלט במועדון להכריז על סילוקם לאלתר מהקבוצה.

את הראיון שערך אתמול דמונטז סטיט עם ערוץ הספורט הוא פתח בהתנצלות לאוהדים: “אני מתנצל בפני אוהדי מכבי חיפה והליגה שהיו נהדרים אלינו תמיד, נהגנו בטיפשות ושילמנו על כך מחיר. ג’ף אלן ואני מדברים על כך לעיתים קרובות ושנינו מרגישים רע מאוד עם מה שקרה”.

דמונטז ביקש לציין כי תופעת צריכת הקנאביס איננה מצויה רק בקרב השחקנים הזרים של ליגת הכדורסל הישראלית: “מבחינת שחקנים בליגה, לא רק אמריקאים, גם ישראלים ששיחקתי איתם בעבר, זה לא היה סיפור כזה גדול עד שהפרשה התפוצצה. זה קורה בליגות שאין בהן כל כך בדיקות, שחקנים מרגישים שיש להם את החופש לעשות את זה. אני לא אומר שכל השחקנים מעשנים, אבל בלי בדיקות סמים חלק מהם מרגישים יותר בנוח לעשות את זה”.

עידו קוז'יקרו: "כל שחקן שני בליגת-העל צורך סמים"
עידו קוז’יקרו: “כל שחקן שני בליגת-העל צורך סמים”
כזכור, עם פרסום הפרשה ניסה מנהלה המקצועי של מכבי חיפה ושחקן העבר, עידו קוז’יקרו, להמעיט בחומרת המקרה כשהגיב על הנושא עם אמירה דומה: “אני לא אומר שכל הזרים סטלנים, אבל אם אתה מעביר את כל השחקנים בליגה, במיוחד אצל הזרים, לדעתי האחוזים שלא יעברו בדיקה זה הרבה יותר מ-50 אחוז… בואו לא ניתמם, ואני לא ממעיט מחומרת המקרה, אבל נושא הלגליזציה מתפתח. צריך לקבל החלטות כאלה ואחרות, אבל החלטות שקולות, לא של שלוף. לא צריך לעשות עליהם עליהום. את החוויה שהם עברו אתמול אני לא מאחל לאף אחד”.

תגובת מנהלת ליגת הכדורסל: “מנהלת הליגה ערכה באמצעות הוועדה למניעת סימום בספורט בדיקות חומרים אסורים בקרב שחקני הליגה. המנהלת התבשרה לפני ימים אחדים כי כל הבדיקות שנערכו במשחקי הליגה הגיעו שליליות וללא סימנים של חומרים אסורים. סה”כ נבדקו עד כה 20 שחקנים במסגרת גביע המדינה ומשחקי הליגה. כ-14% משחקני הליגה. המנהלת שמחה כי הוכח שליגת העל בכדורסל אינה נגועה בסמים ובחומרים אסורים.”

ראו גם:
גילי מוסינזון יוצא מהארון הירוק: “גם אני אוהב פסטו”
“הישארו חזקים”: אוהדי הפועל ת”א למען לגליזציה

חדשות
שינוי גודל פונט
מלאי