דיסג’וינטד: סדרת הקנאביס החדשה של נטפליקס

כל 10 הפרקים של הקומדיה החדשה והסטלנית לגמרי של ‘נטפליקס’ יצאו אתמול במלואם לרשת. אישה שבצעירותה הייתה היפית מרדנית, חובבת וויד ורוצה לראותו משוחרר, מגשימה חלום ופותחת חנות לקנאביס רפואי בקליפורניה. הסדרה עוקבת אחר החנות, העובדים והלקוחות בה. הומור סטלני ביותר.

מאת: נדין ינקורט

https://www.youtube.com/watch?v=ly019ZF0lsk

זוכת האוסקר קתי בייטס, המוכרת מסרט האימה המפורסם ‘מיזרי’, עושה תפנית בדמות קומית בסדרה החדשה – ‘דיסג’וינטד‘ (Disjointed) – בתרגום מהיר ‘בסאטלה’ או אולי ‘מפורקת’.

בסדרה, מבית היוצר של ‘נטפליקס‘, מגלמת בייטס את רות, פעילת לגיליזציה ותיקה שלאחר שנים מגשימה את חלומה לפתוח חנות לממכר קנאביס רפואי. הקומדיה מתמקדת סביב החנות, רות ובנה, העובדים בחנות והמגדל הראשי של הקנאביס שנמכר בה.

הסדרה, שהפרק הראשון שלה הוקרן ביום שישי השבוע ופורסם ברשת לצד כל 10 הפרקים יחדיו, נוצרה על ידי דייויד ג’אוורבאום, מהכותבים של ‘שני גברים וחצי’, ו’אמא’ – שתיהן קומדיות על שימוש בסמים והתאוששות במידה מסוימת.

דיסג'וינט - סרדה קנאביס נטפליקס

בסדרה החדשה ‘דיסג’וינטד’ בייטס משחקת את רות וייטפאתר פלדמן, יהודיה ששמה לה למטרה “להפיץ את בשורת המריחואנה”, כפי שהיא מציינת.

השחקנים בסדרה מביאים כמה צדדים חדשים ויפים לסטריאוטיפים הסטלניים הישנים, אך עוסקים גם בעניינים שברומו של עולם, למשל איום השתלטות התאגידים על הענף הפורח, היישומים הרפואיים של הקנאביס והשינוי התרבותי בעולם בתחום זה – כל אלו מושכים את הקומדיה לכיוונים מעניינים.

רות שותפה עם בנה טראוויס (אהרון מוטן) ב’מרפאנה’ – מרפאת מריחואנה – חוקית בקליפורניה. רות היא מה שאפשר בהחלט לכנות היפית בוגרת שנות ה-60 העליזות.

כשטראוויס הבן חוזר מהקולג’ עם תואר שני במנהל עסקים ורוצה לבנות את העסק, רות רק רוצה “לעזורפא” (Healp) לאנשים – מונח שהיא עצמה המציאה והוא שילוב של המילים “לעזור” (Help) ו”לרפא” (Heal).

דיסג'וינט - סרדה קנאביס נטפליקס

בסדרה נפגוש גם את פיט, ‘סטונר פיטר’ (דאגי בולדווין), המגדל את הקנאביס עבור החנות של רות ומפנטז על הסרת גורם הפרנויה מתוך צמחי הקנאביס, ועובדים נוספים כמו ג’ני, אוליביה והמאבטח קרטר, המגלם לוחם לשעבר הסובל מ-PTSD והופך את הסדרה לרצינית מעת לעת.

רות מפעילה בשמחה את ה’טיפול האלטרנטיבי של רות’ בלוס אנג’לס כעסק קטן, והיא אוהבת להטיף ללקוחות על הפוטנציאל של העשבים המיוחדים בכדי להירגע.

בינתיים, לבנה של רות, בוגר בית הספר למינהל עסקים כאמור, יש תוכניות גדולות יותר לחנות והוא דוחף אותה לפתח נוכחות מקוונת לעסק ולדהור על גל “הבהלה לירוק”.

במקום פרסומות אמיתיות במהלך הסדרה מוצגות פרסומות “מושתלות” כפרסומות לסטלנים וצרכני קנאביס.

דיסג'וינט - סרדה קנאביס נטפליקס

ברשת אפשר למצוא את כל 10 הפרקים של העונה הראשונה (כאן, למנויים). שמות הפרקים קשורים רובם באופן זה או אחר לעולם המושגים של תרבות הקנאביס, לדוגמה הפרק הראשון נקרא ‘זן אומגה’, הפרק השני ‘השיח (בוש) של רות’ – שהוא כמובן עם דאבל-מינינג ברור, הפרק השלישי שמו ‘רותרפורד בי הייז’ וכן הלאה.

ואם אין לכם מה לעשן כרגע, אולי עדיף לחכות שיהיה, כי הצפייה בסדר מומלצת רק תחת השפעה…

במקביל להשקת הסדרה השיקה ‘נטפליקס’ סדרת זני קנאביס חדשה על שם חלק מהסדרות הטובות ביותר שלה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר