דילר נני: כך נשכנע את הילד לקחת סמים

דילר נני? מיכל דליות, הידועה בכינויה “סופר נני”, מציגה מגוון דרכים כיצד לשכנע את בנו של מאזין לקחת ריטלין בניגוד לרצונו, בין השאר: איומים, אולטימטום ועונשים. “נגיד לו שזה מעצים אותו,” היא מסבירה, ולרגע לא שואלת מדוע בעצם הילד לא רוצה.

הצורך של תלמידים בריטלין הוא נושא שנוי במחלוקת. רבים תומכים בעזרה לילדים הזקוקים לכך ורבים מנגד חושבים שהאצבע קלה מדי על ההדק בכל הנוגע לאספקת מרשמים. על הצביעות של המערכת בכל הנוגע לשימוש בחומר, שהינו סם לכל דבר, ועל תופעת ה”זליגה” שלו לשימוש פנאי כבר כתבנו בעבר (צפו בכתבה כאן), אבל בכל פעם שנתקלים בכך, בעיקר כאשר אותה המערכת מתנגדת כל כך לשימוש בקנאביס, קשה שלא להרים גבה.

השיא הגיע לפני שנה בדיוק כשבראיון לתכנית ילדים הודה שר החינוך לשעבר שי פירון כי הוא צורך ריטלין “כשקצת קשה לי” ואף עודד ילדים לקחת את החומר (צפו כאן). כעת מדגימה מיכל דליות את צביעותה של המערכת פעם נוספת.

מיכל דליות סופר נני ריטלין
מיכל דליות, ‘סופר נני’, מסבירה כיצד לשכנע את הילד לקחת ריטלין

“ריטלין עושה לך טוב”

“הבן שלי סובל מתופעות קשב וריכוז אך לא מוכן לקחת ריטלין,” מסביר מאזין בתכנית הרדיו של דליות, המוכרת יותר כ’סופר נני’. “ניסינו המון שיטות לשכנע אותו אך ללא הצלחה. שמנו בתוך מעדן, על פרוסה עם ריבה, אבל הילד לא מוכן לקחת את התרופה.”

“אנחנו יודעים כמה טוב הריטלין עושה לו,” משיבה דליות ומסבירה מה עשויה להיות הסיבה להתנגדות הילד לקחת את הסם וכיצד להתמודד עם זה. “אולי מישהו דיבר משהו בין החברים ויש לו סטיגמה לתרופה ולכן הוא מתנגד. אנחנו אמורים לגרום לילד להבין מה הנזק שנגרם אם הוא לא לוקח,” אמרה.

“אפשר להגיד לו שהכדור הזה נועד להעצים ולעשות יותר טוב את התכונות שלו. להסביר שזה עושה אותו יותר חברותי. להגיד לו שהוא מעצבן את החברים כשהוא לא לוקח – ולא לדבר על השלילי רק על החיוב,” הדגישה.

גם זה בטח יעניין אותך

“לא תיקח ריטלין, לא תקבל אופניים”

לסיום ממליצה דליות לסיים בעונש ואולטימטום: “להגיד שאם לא ייקח את הכדור הוא לא ישתתף בטקס שבועות. אולי לא לקנות לו אופניים, אולי לא ילך לקייטנה. הילד צריך להבין שלא נשלח אותו לבית ספר אם הוא לא ייקח את הכדור הזה.”

“מהר מאוד הילד יבין שהוא לא רוצה להישאר בבית ואולי אחרי כמה ימים הוא ייקח את הכדור – לא משנה איך זה יקרה, זה צריך לקרות,” סיכמה. “זה יהיה מצוין אם הוא יפסיד מבחן והמורה תוריד לו ציון בתעודה. צריך לתת לו להתברבר ולהבין לבד שההחלטה הזו טובה יותר.”

האזינו לשיחה:

ראו עוד:
שר החינוך שי פירון: “כשקשה אני לוקח ריטלין”
קנאביס רפואי במקום ריטלין לסובלים מהפרעות קשב וריכוז

המשך קריאה
Back to top button
x
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר