דיירי “האח הגדול” מוכיחים שקנאביס הוא חלק מהחיים

העובדה שקנאביס הוא חלק בלתי נפרד מחייהם של רבים כל כך בישראל היא כבר מזמן לא סוד, ו”האח הגדול”, התכנית הנצפית ביותר בישראל, מעידה על כך בבירור. בכל עונה עולה נושא הקנאביס באופן כזה או אחר בתכנית, וגם בעונה הנוכחית הדיירים לא שוכחים את מי שעוזרת להם בחוץ.

אם שמים בצד את הסלידה שרבים מרגישים בנוגע לתכנית הנצפית ביותר בישראל – “האח הגדול” – מדובר במראה מסויימת, גם אם מוקצנת למדי, על המציאות. התירוץ על ה”ניסוי האנתרופולוגי” נשמע לא אחת מצד אלו המנסים לתרץ את העובדה שהם נהנים מצפייה במה שנחשב לעתים כזול ורדוד ולמעשה מציג בשידור חי חוויות שרבים נתקלים בהם בחייהם.

משנת 2012 – ובכל עונה מאז – נרשם אזכור כזה או אחר לקנאביס במהלך שידורה של התכנית – המגיע כמובן מצד דיירי הבית. מאחר והמצלמות בבית משדרות 24 שעות ביממה, ניתן להיתקל בעדויות בלתי מצונזרות של הנושא בשידור חי.

“ירוק” או “חום”

בשנת 2012 עלה הנושא לראשונה כשדיירת בשם יעל ברון ניהלה שיחה גלויה עם הדיירים האחרים, בעזרת שמות הקוד “אבוקדו” ו”חום” המתייחסים כמובן ל”קנאביס” ו”חשיש”. בעקבות אותה שיחה שלחה הרשות למלחמה בסמים מכתב זועם לרשות השנייה בדרישה להדיח את המועמדים שהשתתפו בדיון זה.

כעבור שנה שוב, בעונת 2013, לא פספסו דיירי הבית את הנושא כשהדיירות טהוניה, ענת ולבנה התדיינו ביניהן כמה זמן אחרי שיצאו יעשנו את הג’וינט הראשון והאם זה יהיה “ירוק” או “שוקולד”.

בשנת 2014 כבר תפס הנושא זמן מסך רב יותר כשבעת שיחה בין הדיירים על אופן חלוקת התקציב, שאלה הדיירת טל גלבוע את הדיירים דורון מירן ואורטל בן דיין, האם מותר לבקש מריחואנה רפואית במסגרת דרישות התקציב. יומיים אחר כך דיברו ביניהם הדיירים אנה בול ויאיר קידר על לגליזציה. כעבור מספר ימים שוב עלה הנושא מצידה של גלבוע שסיפרה לחבריה על האינטרסים של חברות התרופות והמאבק ללגליזציה.

גם זה בטח יעניין אותך

קנאביס רפואי בפריים טיים

בעונה הבאה, עונת ה-“VIP” שנערכה בשנה שעברה (2015), כבר נרשם שיא חדש בתכנית כשלבית נכנס מתמודד המחזיק ברישיון קנאביס רפואי בעצמו, שאף קיבל אישור לצרוך את התרופה שלו בתוך כותלי הבית. אירוע זה הוביל לכמה וכמה סיפורים, התנגדויות, ורעש תקשורתי רב, כשבסופו הגיע המועמד לשלבים הגבוהים ביותר של המשחק ואף “נתפס” במצלמות כשנראה כאילו מעשן ג’וינט.

עד כה בעונה הנוכחית, 2016, לא עלה נושא זה לדיון כלל, אך לפני יומיים תפסו הצופים האדוקים אזכור קצר שמראה שקנאביס אינו זר גם לשי חי ותניה – שנראים כרגע כמו המועמדים לזכייה בפרס הגדול.

בעת שיחה קצרה ביניהם אמרה המתמודדת תניה לבן זוגה שי חי: “אתה צריך קצת מריחואנה”. זה השיב לה בציטוט משיר קצר: “Me Smoking Ganja”.

צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר