מגלגל...

הכנסת תדון בסגירת הרשות למלחמה בסמים

ועדת הסמים של הכנסת זימנה דיון דחוף בעקבות ההודעה על סגירתה של הרשות למלחמה בסמים – זאת בכדי לבדוק מה עשתה הרשות בשנים האחרונות עם התקציב בגובה מיליונים וכן את ההצעה לבטל אותה. “למרות תקציבי עתק קידמה הרשות עמדות בלתי רלוונטיות,” מסרה הבוקר היו”ר זנדברג, “נבדוק את הצורך בביטולה.”

לאחר שנים ארוכות של תעמולה בלתי מוצלחת עד שקרית, אשר במקום לצמצם את השימוש בסמים רק הגבירה אותו, החליט בשבוע שעבר השר לבטחון פנים, גלעד ארדן, להודיע על סגירתה של הרשות וזאת בעקבות קיצוצים במשרד.

לאחר הפרסום בשבוע שעבר הגיעה הבוקר תגובת הרשות לידיעה ובה נטען כי מנהלי הרשות מתפלאים על ההחלטה לסגור את הרשות בגלל קיצוצים דווקא. “הרווח מהמהלך הזה, של 20 מיליון שקל, הוא לא פרופורציונלי לעומת 1.7 מיליארד שקל תוספת תקציב שקיבל המשרד לביטחון פנים,” טענו ברשות בשיחה עם כתב ‘הארץ’. “כל מה שיישאר זה עלה תאנה שנקרא ‘המאמץ האזרחי’, עם פעילות משותפת למניעת פשיעה ואלימות. כל הנושא של המאבק בסמים יירד מסדר היום.”

הרשות למלחמה בסמים

בעקבות ההחלטה הדרמטית, ועל אף שהכנסת נמצאת בימים אלו בפגרת קיץ ארוכה, זימנה הבוקר ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים החדשה של הכנסת, דיון דחוף בנושא. נציגי הרשות לקחו חלק מהותי בארבעה דיונים מיוחדים שנערכו בשבועות האחרונים במסגרת הועדה וכעת יאלצו ככל הנראה להתייחס להחלטה הטרייה.

תמר זנדברג
ח”כ תמר זנדברג, יו”ר ועדת הסמים: “נבדוק את הצורך ברשות ואת ההצעה לבטלה”

הועדה תתכנס ביום א’, 16.8, ותעסוק בתכנית לסגירת הרשות למלחמה בסמים והערכות לתקציב 2015-2016.

גם זה בטח יעניין אותך

“בשנים האחרונות הרשות, למרות תקציבי עתק שהועברו אליה, בחרה לקדם עמדות לא רלבנטיות ולכן לא מילאה את תפקידה בטיפול בבעיות האמיתיות והחמורות,” מסרה הבוקר ח”כ זנדברג לכתב המגזין. “עקבנו בדאגה אחרי המעורבות של הרשות בנושא פרשת השחיתות האחרונה – אנחנו קודם כל רוצים לשמוע מה נעשה ברשות בשנים האחרונות עם התקציב בגובה מיליונים, וכן לבדוק את הצורך ברשות ואת ההצעה לבטל אותה.”

סגירתה של הרשות למלחמה בסמים מגיעה לאחר קריאות חוזרות ונשנות של אישי ציבור וארגונים חברתיים שהביעו תרעומת על התנהלותו של הגוף האחראי על נושא כה רגיש. הטענות הגיעו לשיאן לאחר שהתברר שמנכ”ל הרשות, יאיר גלר, נעצר ונחקר בחשד לשוחד ושחיתות במסגרת חקירת פרשת פאינה קירשנבאום ומפלגת ‘ישראל ביתנו’.

גלר נכנס לתפקידו בשנת 2009 במינוי הבעייתי מאוד שבא למרות העובדה שוועדת האיתור דרגה את יעל ארן במקום הראשון לתפקיד ואילו את יאיר גלר רק במקום השני. על אף שבג”ץ ביטל את מינויו של יאיר גלר לתפקיד מנכ”ל הרשות, הוא מונה בכל זאת לאחר המלצתו של השר לבטחון פנים דאז יצחק אהרונוביץ’ – ומאז עלתה בהדרגה משכורתו משנה לשנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר