מגלגל...

דיווח למשטרה על אירוע אלימות, קיבל דו”ח על פירורי קנאביס בכיס

"זה שעשית מעשה טוב לא אומר שאתה לא צריך להיענש", כך אמרה שוטרת לצעיר שהתקשר למשטרה כדי לדווח על גבר שמכה אישה מחוץ למועדון בתל אביב. כשהמשטרה הגיעה הוא בעצמו עוכב וקיבל דו״ח על מעט קנאביס שנמצא בכיסו, בעוד שהתוקף הספיק להימלט מהמקום. "בפעם הבאה אחשוב פעמיים אם להזמין משטרה"

א’ (27) הזמין בשבוע שעבר ניידת משטרה לאחר שראה גבר סוטר לבחורה מחוץ למועדון בתל אביב, אך כשהמשטרה הגיעה למקום דווקא הוא זה שנעצר בטעות בחשד לתקיפה. לאחר חיפוש ועיכוב הוא גם קיבל דו״ח של אלף ש״ח על 2.5 גרם קנאביס שנמצאו בכיסו, שלטענתו כלל לא נשקלו, בעוד שהתוקף הספיק בינתיים לברוח מהמקום.

״זה קרה מחוץ למועדון ׳כולי עלמא׳ בתל אביב בלילה בין יום חמישי לשישי,” מספר א’ בשיחה עם מגזין קנאביס. “הייתי עם זוגתי וחבר נוסף. יצאנו מהמועדון ורצינו לתפוס מונית. בזמן שאנחנו מחכים למונית, שמענו מישהו שצועק ׳פאק יו׳ וסוטר לבחורה באמצע הרחוב. הרחקנו את הבחור מהבחורה והתקשרתי למשטרה. לקח זמן עד שהמשטרה הגיעה אז החזקנו אותו שלא יברח. חבורת בנות שעברה במקרה חשבה שיש קטטה בינינו ובינתיים הניידת הגיעה ועצרה אותי כי השוטרת חשבה שאני התוקף, בזמן שהתוקף האמיתי כבר הספיק לברוח״. 

א’ הוכנס לניידת המשטרה כשלטענתו לאחר שהשוטרת הבינה כי טעתה, היא ביקשה ממנו לרוקן את כיסי מכנסיו ומצאה מעט קנאביס.

״השוטרת אמרה לי לעשות הפרדה בין זה שאני הזמנתי את המשטרה לבין זה שמצאו אצלי סם מסוכן,” הוא מספר. “היא הדגישה שהם לא הולכים לחפש אותו בזמן שהם מעכבים אותי על הקססה הקטנה שהייתה לי בכיס. זה היה ארבע פירורים שלא יכולתי בכלל להכין מזה ג’וינט והיא רשמה בדו״ח שנמצאו עליי שני גרם למרות שלא שקלה את הקנאביס בכלל״. 

א’ התבקש על ידי השוטרת להתלוות אליה לתחנת המשטרה כדי לקבל את הדו״ח, אך לדבריו, בעת שהגיעו לתחנה, השוטרת הדפיסה את הדו״ח מבלי ששקלה את הקנאביס.

״השיא זה שהיא אמרה שהיא צריכה לקחת אותי לתחנה כדי לתת לי את הדו״ח אבל אפילו לא הכניסו אותי לתחנה, אלא היא נתנה לי את הדו״ח בתוך הרכב המשטרתי. לא נתקלתי בדבר כזה. היא חזרה ואמרה שזה שבאתי לעושת מעשה טוב ולהתריע על תקיפה, לא אומר שאני לא צריך להיענש על זה שהחזקתי סם מסוכן. ברגע שהם ראו שיש לי קנאביס בכיס. שם זה נגמר״. 

״כנראה יותר נוח לתפוס קנאביס מאשר להתעסק עם תוקף״, הוא אומר. ״אמרתי לשוטרים שרק בגלל הדברים האלה, אנשים פשוט מתעלמים מתקיפות גם כשהם רואים דברים נוראים שקורים. אני לא יודע אם בפעם הבאה שאתקל במקרה כזה,  המשטרה זה הגורם הראשון שאני אפנה אליו. פשוט מיותר להתקשר אליהם. בפעם הבאה אחשוב פעמיים אם להתקשר למשטרה. אני אשלם את הדו״ח אבל מלחיץ אותי שאני זה שהזמנתי ניידת, ודווקא לי יפתחו תיק. זה אבסורד שעיכבו אותי לתחנה בכלל״. 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ״עם קבלת הדיווח אודות האירוע הגיעו שוטרים למקום. מבדיקה ראשונית עלה כי מדובר בתקיפה הדדית והאזרח עוכב לתחנה. כמקובל במקרים אלה, לפני עלייתו לניידת התבקש לרוקן את כיסיו, לשם שלילת האפשרות כי קיים כלי תקיפה ברשותו. בניגוד לנטען, הסם שנמצא ברשותו אכן נשקל ע״י השוטרים ועל כן נרשם הדו״ח. נמשיך לפעול במקצועיות ובנחישות בהתאם לסמכויות הקבועות בחוק״. 

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר