מגלגל...

הטליבאן הודיע: מתחילים לגדל קנאביס רפואי באפגניסטן

ארגון הטליבאן חתם על הסכם בשווי 450 מיליון דולר עם חברת קנאביס גרמנית. הצדדים מתכוונים לגדל קנאביס באפגניסטן בהשקעתה של החברה מגרמניה ובמטרה לייצר תרופות ומשחות, כך בהודעה של משרד הפנים האפגני

ארגון הטליבאן חתם על הסכם עם חברת קנאביס גרמנית להקמת מרכז לגידול וייצור קנאביס רפואי באפגניסטן, כך מדווח משרד הפנים של אפגניסטן. כזכור, לאחרונה הטאליבן השתלט על המדינה.

“אתמול סגן השר למלחמה בסמים ושר הפנים נפגשו עם נציגים של החברה, שתשקיע 450 מיליון דולר בהקמת חברה לייצור חשיש באפגניסטן,” נכתב בהודעה.

“תרופות ומשחות ייוצרו במפעל החשיש והפרויקט יושק באופן רשמי בקרוב,” נכתב. “מאות אנשים יזכו באפשרות לקבלת משרד בפרויקט”.

חברי מממשלת הטליבאן באפגניסטן בתמונה שפורסמה בצמוד לדיווח על הקמת ענף קנאביס רפואי באפגניסטן

דובר הטליבאן קארי סעיד קוסטי פרסם הודעה בה ציין כי במסגרת שיתוף הפעולה ייוצרו מגוון סוגים של מוצרי קנאביס, ולשם כך אפגניסטן תקצה עשרות דונמים לטובת גידול הצמח באופן חוקי.

עוד ציין קוסטי כי החברה הגרמנית תהיה החברה היחידה שתהיה מורשית לגדל קנאביס חוקי באפגניסטן.

לאחר שהשתלטו על אפגניסטן עם עזיבת כוחות ארה”ב באוגוסט השנה (2021) הודיע ארגון הטליבאן כי בכוונתו להשמיד את שדות הקנאביס הרבים במדינה. יוסף וואפה, מושל טליבאן בקנדהאר, אמר בחודש שעבר כי הארגון כבר החל לעצור צרכני קנאביס ומונע במקביל גם גידול של אופיום. מצד שני, על פי הדיווח באל-ערבייה, החקלאים מעידים שהם אינם מזהים כל שינוי באכיפה כלפיהם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר